Часто може виникати запитання, яке слово буде правильніше використати у мовленні – процент чи відсоток, і чи відрізняються ці слова відтінками значення.
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чи є різниця між цими словами.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Як правильно казати – жилий чи житловий будинок: Авраменко розставив крапки над "і"
"Ви часто запитуєте, чи можна вживати слово "процент". Слово "процент" іншомовного походження, а "відсоток" – українське, наше питоме слово. Обирайте той варіант, який вам більше до вподоби", – пояснив мовознавець.
Також він пояснив, як правильно вживати слова "становити" і "складати". За словами Авраменка, у мовленні часто ці слова використовують неправильно.
"Не раз помічав, як плутають слова "становити" і "складати". Наприклад, "вміст жиру становить три відсотки" чи "складає три відсотки"?", – зазначив Авраменко.
Мовознавець пояснив, що якщо ми говоримо про складову частину чогось, то правильно казати "становити", а не "складати".
"Складати можна дрова або речі на полицю. Отож, треба сказати "вміст жиру становить три відсотки" або "інфляція становить 22 відсотки", – підсумував Авраменко.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно казати – процент чи відсоток:
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко розповів, чому не можна плутати слова "любити" і "кохати". У певних випадках ці слова можна використовувати як синоніми, але аж ніяк не завжди.
Також мовознавець пояснив, чому не можна казати "підніматися вгору" та "офіційні документи". Більшість людей не помічають помилок у словосполученнях "вітати з досягнутими успіхами", "виправляти наявні помилки" та низці інших.
Вас також може зацікавити: