Як відучити собаку гавкати в не потрібний момент: цінна порада експерта

Експерти пояснили, як відівчити собаку гавкати

Іноді власники чотирилапих навіть ненавмисно підкріплюють цю поведінку.

Про що йдеться:

Всі собаки іноді гавкають, і це може дратувати їхніх власників. Відомий експерт із поведінки собак Сезар Міллан запропонував простий трюк, який може допомогти припинити гавкіт, пише Best Life.

У своїх відео на TikTok Міллан зазначає, що часто люди неправильно реагують, коли намагаються заспокоїти свого улюбленця, пише Главред.

До речі, ветеринари також дали цікаву відповідь, чому коти так люблять мнути лапами людину. Таке розминання може служити своєрідною розтяжкою для м'язів.

Він пояснив, що повторюючи фрази на кшталт "Все добре" і надаючи собаці ласку в момент гавкоту, власники ненавмисно підкріплюють цю поведінку.

Міллан також розповів, що спроби заспокоїти собаку словами, коли вона перебуває в збудженому стані, можуть лише збільшити її нервовість.

Як прибрати шерсть домашніх тварин - інфографіка / Главред

Він зауважив, що з тваринами важливо працювати мовою тіла, особливо коли вони відчувають стрес чи розгубленість. У такі моменти спілкування словами не допомагає, адже собаки не розуміють наших слів так, як люди.

Експерт радить використовувати мову тіла, а не слова, коли собака напружена або невпевнена, і пояснює, що для заспокоєння можна легенько доторкнутися до боків чи спини собаки замість того, щоб тягнути її за повідець. Це допомагає переключити увагу і зменшити напругу у тварини.

Чи можна годувати собаку один раз на день

Експерти Аризонського університету провели дослідження і з'ясували, що годування собак лише один раз на день знижує ризик виникнення дев'яти видів вікових проблем зі здоров'ям, зокрема: раку, стоматологічних проблемам, зниження когнітивних здібностей, розладів шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок і сечовидільної системи, пише Earth.com.

На думку дослідників, собакам може бути корисно харчуватися рідше через їхнє мисливське походження. Їхні предки - вовки - часто по кілька днів обходилися без їжі.

"Проте наше дослідження не встановило причинно-наслідкового зв'язку між самим режимом годування та хворобами. Також варто враховувати не лише те, як часто тварини їдять, а й у якій кількості", - сказав один з авторів дослідження Метт Кеберлейн із Вашингтонського університету.

Міллан визнає, що такий підхід до дресирування може бути нелегким, особливо якщо є сильна емоційна прив’язаність до собаки. Він радить починати практику з чужою собакою, адже так легше залишатися об’єктивним і зосередженим на логічному підході.

Інші цікаві новини про собак:

Новини заразКонтакти