Часом ми машинально змиваємо залишки кави в раковину або навіть в унітаз, думаючи, що це безпечно. Однак, така звичка може завдати серйозної шкоди вашій сантехніці.
По-перше, кавова гуща може застопорити водопровідні труби, створюючи затори і перешкоджаючи нормальному стоку води. Це може призвести до серйозних проблем із водопостачанням у будинку і навіть до потенційних пошкоджень системи каналізації, кажуть сантехніки їхнього Master expert.
Експерти кажуть, що для домашнього користування рекомендуємо запастися чашками 150-220 мл - це універсальний тип посуду. Загалом вибирати ємності потрібно, відштовхуючись від категорії кави та способу її заварювання. Якщо ж ви любите готувати різні види напоїв для гостей або членів сім'ї, розумним рішенням стане купівля спеціальних наборів. Головне, щоб чашка для кави підкреслювала її переваги і зберігала потрібну температуру.
По-друге, кавові опади, потрапляючи в раковину або унітаз, можуть осідати на стінах і дні сантехнічних приладів, утворюючи наліт і плями.
Це не тільки псує зовнішній вигляд, а й може спричинити неприємні запахи та полегшити розмноження бактерій і грибків.
Один із найбезпечніших і найекологічніших способів - це виливати залишки кави в зручні для цього біорозкладні контейнери або компостери. Якщо у вас їх немає, то ви можете збирати залишки кави в банку, почекати, доки вони висохнуть, а потім просто викиньте в смітник.
Вам може бути цікаво: