Які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте фразу "варити воду". Напевно, одразу уявляється кухня і каструля з водою на плиті? Але насправді словосполучення "варити воду" не має нічого спільного з кулінарією. Цей вислів має переносне значення.
Радимо також прочитати матеріал: Чому казати "металобрухт" – неправильно: яке слово варто використовувати натомість
"Варити воду" – це фразеологізм, який існує здавна. Автор і ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, що означає такий фразеологізм.
"Чи варили ви воду? Ідеться не про те, щоб налити в каструлю трохи води і поставити на вогонь. Ні, "варити воду" – це фразеологізм. Що ж він означає? "Варити воду" означає знущатися з когось, показуючи свої примхи і вередуючи", – пояснила Багній.
У Словнику фразеологізмів української мови подається таке пояснення вислову "варити (виварювати) воду з когось": "знущатися з кого-небудь, показуючи свої примхи, вередуючи перед ким-небудь, висуваючи надмірні вимоги або прискіпуючись до когось".
Дивіться відео з поясненням, що означає "варити воду":
@sametak1064 Чи знаєте ви, що означає фразеологізм «варити воду»? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток#фразеологізми♬ оригінальний звук - Правильно українською
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "швИдкісний" чи "швидкіснИй" поїзд. Дуже часто це слово вимовляють неправильно.
Також раніше Ольга Багній розповіла, як правильно – "зал" чи "зала". Часто у вживанні цих слів багато хто робить помилку, якої варто уникати.
Вас також може зацікавити: