Що зробити, щоб не закачувало в транспорті: прості та перевірені методи

Як зробити, щоб не закачувало в транспорті - перевірений метод / Колаж Главред, фото: УНІАН

Закачування під час поїздок – проблема, яку можна зменшити, дотримуючись порад щодо тренування вестибулярного апарату та правильного підходу до подорожей.

Ви дізнаєтесь:

Багато людей відчувають дискомфорт або нудоту під час подорожей – це відчуття, яке називається «заколисуванням» або «морською хворобою». Лікарі з "Лічниці сестер Похмурських" у відео на YouTube пояснюють, чому може закачувати в автобусі і як з цим боротись.

Чому нудить, коли їдеш в автобусі - чому одних людей закачує, а інших ні

За словами експертів "Лічниці сестер Похмурських", закачує в транспорті через особливість роботи організму.

«Організм відчуває, що ми рухаємося, а м'язи відчувають, що ви сидите спокійно. Виникає дисбаланс в головному мозку», – пояснюють лікарі.

Коли мозок отримує змішані сигнали про рух від внутрішнього вуха (вестибулярного апарату) і від візуального сприйняття, виникає відчуття нудоти та дезорієнтації.

Дивіться відео про те, чому закачує в автобусі:

Додатково, лікар Юрій Габорець у відео в Instagram додає, що для дітей проблема заколисування пов'язана з недорозвиненістю вестибулярного апарату, тоді як у дорослих це часто наслідок детренованості. Тобто вестибулярний апарат втрачає чутливість через малорухливий спосіб життя, що підвищує ризик заколисування.

Як зробити так, щоб не закачувало в транспорт

Для запобігання проблемам з вестибулярним апаратом у дітей та дорослих лікарі рекомендують прості, але ефективні вправи.

«Щоб не допустити цього в дітей, частіше їх качайте на гойдалках. Ви цим прекрасно тренуєте вестибулярний апарат», – пояснюють експерти.

Для дорослих також корисно проводити активний час, займатися стрибками на батутах або просто більше рухатися. Однак важливо попередньо пройти обстеження у лікаря, щоб переконатися, що ці вправи підходять саме вам.

Що найкраще допомагає від закачування - як урятуватися від закачування

Лікар Юрій Габорець ділиться конкретними порадами, як зменшити симптоми заколисування під час подорожей:

Дивіться відео про те, що допомагає від закачування в транспорті:

Хто такий Юрій Габорець?

Юрій Габорець - акушер-гінеколог, кандидат медичних наук. Спеціалізується на діагностуванні, оперативному і консервативному лікуванні гінекологічних захворювань. Проводить лікування передракових процесів шийки матки, ЗПСШ, жіночого безпліддя. Видаляє папіломи, кондиломи з урогенітальної області.

Закінчив медичний факультет Ужгородського державного університету. Управляє медичним центром експертного класу Haborets Clinic.

Вам також може бути цікаво:

Новини заразКонтакти