Церковне свято 25 грудня: що категорично не можна робити на Різдво Христове

Що не можна робити на Різдво / Колаж Главред, фото fakty.ua, flickr (Nathalie, Dr. Matthias Ripp)

У ніч перед Різдвом, 24 грудня, здійснюються богослужіння з моменту заходу до світанку.

25 грудня - день, що має особливе духовне значення: церковне свято, яке має свої особливі традиції і звичаї, яких варто дотримуватися.

Дізнайтеся, що дозволено і заборонено робити на Різдво Христове.

Яке свято 25 грудня

Свята у світі:

Церковне свято 25 грудня

25 грудня за новим церковним календарем в Україні відзначають Різдво Христове.

Різдво - одне з найочікуваніших християнських свят, яке зосереджує увагу на релігійних і культурних традиціях. Святкування Різдва включає ряд обрядів та звичаїв, таких як прикраса ялинки, влаштування різдвяних ярмарків, виконання різдвяних пісень, проведення релігійних служб та обмін подарунками.

Згідно з біблійним оповіданням, Ісус Христос народився у Віфлеємі, а святкування цієї події почалося порівняно пізно в християнській історії. Джерела вказують, що в Римі Різдво почали відзначати в IV столітті, а папа Юлій I встановив дату 25 грудня в 350 році як офіційний день святкування.

Різдвяні обряди і традиції розрізняються в різних країнах. У деяких місцях важливу роль відіграють релігійні служби і паради, в інших — сімейні вечері і тепла атмосфера в колі близьких. Різдвяні символи, такі як Санта-Клаус, різдвяна ялина і подарунки, стали невід'ємною частиною цього свята в світі.

У сучасному суспільстві Різдво також стало часом акцентування уваги на доброті, взаємодопомозі та підтримці нужденних, що надає святу особливого сенсу та цінності.

Традиції Різдва

У ніч перед Різдвом, 24 грудня, здійснюються богослужіння з моменту заходу до світанку. У цей святий день віруючі строго дотримуються Різдвяного посту. Традиційно за цю ніч проводять три літургії.

Різдво відзначається як народження Слова від Бога Отця (вночі), народження Бога - Сина від Діви (на зорі) і народження Бога в душі віруючого (вдень).

Раніше Різдво, аналогічно Великодня, відзначали протягом сорока днів, до Стрітення (15 лютого).

Увечері 24 грудня сім'ї збираються за святковим столом, щоб насолодитися різдвяними стравами і провести час у колі близьких. Важливо відзначити, що згідно з канонами ця вечеря повинна бути пісною, адже Святвечір є завершенням Різдвяного посту (Адвенту).

Також слід зазначити, що синод Православної церкви України (ПЦУ) дозволив проводити богослужіння на честь Різдва Христового 25 грудня.

Що не можна робити 25 грудня

Існує багато заборон на Різдво:

Іменини 25 грудня

25 грудня День Ангела відзначають Олександр, Леонід, Ісус, Марія.

Читайте також:

Новини заразКонтакти