Яке церковне свято в Україні відзначають 22 грудня та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день святої великомучениці Анастасії.
22 грудня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 22 грудня в Україні відзначають день святої великомучениці Анастасії.
Відомо, що Анастасія була дочкою римського імператора Константина Великого та його дружини Ірини. Вона стала відомою завдяки своїй вірності Христу. Анастасія була заміжньою жінкою, але після смерті свого чоловіка вона присвятила все своє себе служінню Богу. Однак її засудили за свої віруючі відваги і заморена голодом у в'язниці. Після тривалого періоду мук і страждань, Анастасія померла 304 року. Її мучеництво стало символом віри та відваги у християнстві.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
22 грудня свої іменини відзначає володар такого імені як Дмитро, Теодор, Федір, Анастасія.
Більше цікавих новин: