Уже сьогодні ввечері мусульмани починають відзначати своє друге за значимістю (після Курбан-байраму) свято – Ураза-байрам 2021 (ще одна назва свята – Ід аль Фітр). Увечері 12 травня – кінець посту в священний місяць Рамадан.
А сам Ураза-байрам 2021 – це початок нового місяця Шавваль за місячним календарем. Відтак Ураза-байрам в 2021 році почнеться зі світанком 13 травня. Триватиме свято до вечора четверга.
Читайте такожКурбан-байрам 2021: якого числа, що за свято, традиції
Ураза-байрам - це розговіння після посту. Входити в свято потрібно в чистоті - духовній і тілесній. Тому ще ввечері 12 травня мусульмани роблять вдома генеральне прибирання, готують на стіл всякі ситні смаколики, ретельно миються і готують до свята своє найкращі вбрання.
Всю ніч перед Ураза-байрам прийнято молитися. У Корані сказано: серце того, хто ніч перед Ураза-байрам і Курбан-байрам проведе в молитві – в Судний день не помре.
Головна традиція на Ураза-байрам - це робити добрі справи.
Зокрема, багато хто жертвує гроші або їжу тим, хто цього потребує. Мусульмани вірять: один добрий вчинок спокутує всі промахи, що мимоволі допустив у Рамадан.
Також у свято прийнято відвідувати рідню і просто ходити в гості – але обов'язково з подарунками. А ще неодмінно дарують добрі привітання зі святом Ураза Байрам.
Є й заборони: у свято Ураза-байрам не можна бути сумним і голодним.
Читати такожЦерковний календар свят у травні 2021 - всі важливі дати
Традиційне привітання на Ураза Байрам у мусульман: Ід мубарак (у перекладі це означає Зі святом!).