Різдво Пресвятої Богородиці 2020 - коли і як святкувати

Різдво Пресвятої Богородиці 2020 - що не можна і що можна робити 21 вересня

Що не можна робити в Різдво Пресвятої Богородиці - як святкують цей день, яких прикмет і традицій дотримуються – з'ясував Главред.

Різдво Пресвятої Богородиці завжди відзначають 21 вересня. Свято ще носить назву Друга Пречиста, а в народному календарі його прозвали Осеніни або Госпожинки.

У народі кажуть, що в свято 21 вересня остаточно встановлюється осінь. Тому в невисокісні роки воно збігається з Днем осіннього рівнодення. Хоча в 2020 році осіннє рівнодення випало на 22 вересня.

Читайте такожКрасиві привітання з Різдвом Богородиці - в прозі, віршах і картинках

Різдво Пресвятої Богородиці - коротко про свято

Різдво Пресвятої Богородиці - свято двунадесяте, тобто воно тісно пов'язане з подіями земного життя Христа - через його матір, Святу Діву Марію.

Читати такожБлаговіщення 2020 - що робити, молитви і замовляння на любов і грошіМарія стала пізньою дитиною благочестивого подружжя Іоакима і Анни. Господь дарував їм щастя стати батьками вже майже наприкінці їхнього земного життя, після довгих молитов про потомство.

На знак подяки за те, що Господь все-таки дарував їм дитину, подружжя присвятило Марію Богу. Як тільки малятку виповнилося три роки - її віддали в Єрусалимський храм (на честь цієї події встановлено інше велике церковне свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці), де майбутня мати Спасителя служила до повноліття.

Різдво Пресвятої Богородиці - що не можна робити, а що потрібно, прикмети

Усі свята, присвячені Богородиці, вважаються жіночими святами. Тому більшість прикмет і традицій присвячені саме жінкам. Наприклад, одна з прикмет стверджує, що якщо в свято 21 вересня жінка вмиється проточною водою до світанку - то залишиться красунею до самої старості.

Читати такожРіздво Богородиці: що робити для заміжжя і вагітностіВважається, що особливої сили цього дня набувають молитви матерів про своїх дітей. Бездітні люди саме в свято Різдво Пресвятої Богородиці намагаються помолитися про вагітність дружини в парі.

Також народні прикмети стверджують, що зігране на Різдво Пресвятої Богородиці весілля буде заздалегідь благословленим Небесами. Підходить цей день і просто для сватання чи планування майбутнього союзу.

У народній традиції цей день асоціюється зі святом врожаю, тому прийнято дякувати вищім силам за послані дари і молитися про новий врожай. У городі починається прибирання цибулі, викопують картоплю, що залишилася, пасічники починають ховати вулики на зимівлю.

Щоб позбутися від псування - у свято Різдво Пресвятої Богородиці 21 вересня радять спалити щось зі старих речей, а дитину облити водою, поки та стоїть на порозі будинку.

У Різдво Пресвятої Богородиці не можна:

Різдво Пресвятої Богородиці - піст, що можна їсти

На Різдво Пресвятої Богородиці прийнято поститися - тобто під забороною м'ясо й алкоголь (можна тільки чарочку винця за святковим столом).

Проте прийнято пекти пиріг із ініціалами "Р" і "Б" (Різдво Богородиці) – і пригощати їм друзів, знайомих і жебраків. Чим більше роздаси - тим більше достатку прийде в будинок.

Нагадаємо, що православний церковний календар у вересні 2020 включає в себе не тільки такі свята, як Михайлове диво і Різдво Пресвятої Богородиці 2020. Детальніше читайте в нашому матеріалі Правильний церковний календар на вересень 2020 - всі свята.

Автор: Діана Бель
Новини заразКонтакти