27 січня – свято на честь святої рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії.
У народі його називають свято Ніни – обряди худоби, адже в старовину цей день присвячували догляду за домашньою худобою. У сучасних умовах ця традиція трансформувалася в традицію проводити генеральне прибирання на День Ніни і заборону ображати тварин у цей день.
Як відзначається свято Ніни – обряди скотини (День святої Ніни), молитва святій Ніні і що не можна робити цього дня: прикмети, традиції, звичаї, обряди – дізнався Главред.
А листівки і картинки для Ніни, музичне привітання з Днем ангела Ніни і побажання в прозі, вірші і смс – ми підготували в матеріалі Побажання та вітальні листівки з іменинами для Ніни.
О всехвальна і предивна рівноапостольна Ніно, до тебе прибігаємо і зворушливо тебе просимо: захисти нас (імена) від всяких бід і скорбот, врозуми ворогів святої Церкви Христової і посрами супротивників благочестя і умоли Всеблагаго Бога Спасителя нашого, Емуже ти нині предстоиши, нехай дарує народу православному світ, довголіття і у всякому добрем починанні поспешение, і веде Господь нас у Своє Небесне Царство, идеже всі святии славословлять всесвяте ім'я, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
Батьки Ніни були людьми знатними, але коли дівчинці було всього 12 років – відчули прагнення присвятити своє життя Богу. І з підліткових років Ніна виховувалася в Єрусалимі благочестивою старицею на ім'я Ніанфора. Від неї дівчинка і почула про таємничу Іберію (нинішня Грузія), люди якої поклонялися ідолам – але в місцевих землях прихована була велика християнська святиня – Хітон Христа Спасителя.
Читати такожКоли Стрітення Господнє в 2021 році і як його відзначатиПісля того, як Ніні уві сні з'явилася Богородиця і дарувала їй своє благословення на паломництво і хрест з виноградних лоз – Ніна вирушила нести слово Боже в Іберію. За це вона і отримала своє прізвисько – просвітниця Грузії. А перший християнський храм в Грузії спорудили на тому місці, де свята Ніна знайшла Хітон Господній.
У самій Грузії Ніна прославилася своїми цілющими молитвами. У тому числі свята Ніна врятувала від смертельної хвороби і грузинську царицю Нану. Так Нана ревно увірувала в Бога.
Чоловік Нани, цар Міріан, хотів винищити святу Ніну - але Господь позбавив його зору. І лише після молитви Ніни і покаяння самого Міріана зір до того повернувся. У результаті і сам цар став християнином.
Цього дня спостерігають за небом:
Загалом, всі прикмети - "холодні". Потепління обіцяє лише іній, якщо той вкрив у цей день всі поверхні.
Цей день варто присвятити вирішенню домашніх справ.
Коров'яче молоко, за повір'ям, набуває цілющих властивостей у свято Ніни – тому в меню можна сміливо додати молочні страви (якщо немає лікарських протипоказань).
Також у старовину цього дня вмивалися молоком і протирали їм очі – для краси і зміцнення здоров'я.
За народними повір'ями, 27 січня не можна:
А всі пости і свята лютого 2021 року Главред зібрав у матеріалі Великі церковні свята в лютому 2021 і календар постів.