Щорічно 9 жовтня у православному світі влаштовують день поминання покійних. Також він називається Покровська батьківська субота, так як передує святу Покрови Пресвятої Богородиці.
Коли відзначають Покров Пресвятої Богородиці і які звичаї пов'язані з цим днем, читайте в нашому матеріалі: коли Покров Пресвятої Богородиці 2021: значення свята, традиції, заборони і магія дня.
Ця батьківська субота була встановлена в 16 столітті, коли святитель Єрмоген в 1592 році відправив Патріарху Іову лист з проханням встановити цей день як день пам'яті православних воїнів, які віддали життя за віру при взятті Казані. Патріарх благословив прохання. Так і був встановлений поминальний день - Покровська батьківська субота.
Так, православні християни в цей день вшановують пам'ять не тільки загиблих воїнів, а й своїх померлих родичів, відвідуючи могили покійних і храми. У церквах і храмах проходять заупокійні панахиди і богослужіння. Віруючі читають молитви за упокій покійних.
Читати такожПравославний календар на жовтень 2021: які церковні свята чекають українців
Батьківську суботу потрібно проводити в спокої, молитві і роздумах про майбутнє життя, здійснюючи подаяння жебракам і нужденним.
Господи, Утішитель і пастир наш! З благанням до Тебе вдаюся і прошу: почуй біль моєї душі і не залиш в геєні вогненній покійного раба Твого (ім'я). Упокій душу його і прости йому всі гріхи, вільні і мимовільні, сховай його своїм Небесним покровом і дозволь перебувати в царство твоєму на віки віків. Амінь.