Ви дізнаєтеся:
У понеділок, 7 квітня, відзначається церковне свято преподобного Георгія сповідника, мученика Руфіна диякона, мучениці Акіліни і 200 воїнів, преподобного Серапіона ченця і преподобного Юстина Челійського. Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити цього дня.
Георгій сповідник жив у Сирії в сьомому столітті. З дитинства долучився до служіння Господу. Дорослим уже був призначений митрополитом Митиленським на острові Лесбос. Там і зберігаються мощі святого після смерті, у церкві святого Георгія. Святий відзначився відстоюванням ікон і протистоянням іконоборцям.
Диякон Руфін жив за часів жорстоких гонінь на християн і був заарештований на початку четвертого століття в місті Синопі на березі Чорного моря. У в'язниці його відвідувала мучениця Акеліна, за що також була заарештована. Під час ув'язнення своїми проповідями навернув до християнства 200 воїнів. Вони загинули за віру за наказом імператора Максиміна.
Преподобний Серапіон Синдоніт - єгипетський чернець, жив у п'ятому столітті. З юнацьких років не мав притулку та їжі, але весь час допомагав таким же бідним і знедоленим. Віддавав свій старий порваний одяг і шматок хліба, який вдавалося йому отримати. Своїм марним життям він і інших навертав до християнства.
7 квітня існують такі народні прикмети:
Не можна лаятися і лихословити. Заборонено вживати алкоголь. Слід побоюватися й інших шкідливих звичок. Оскільки триває піст, вірянам не можна їсти м'ясні та молочні продукти, а також яйця. Не можна в цей період справляти весілля, влаштовувати гучні розваги.
7 квітня свої іменини відзначають Георгій (Юрій), Юстина і Марія.
Ім'я Юрій походить від грецького імені Георгій і трактується як "хлібороб" або "плугар". Юстин походить із латинської мови і означає "справедливий". Ім'я Марія походить з івриту і перекладається як "стійка", "піднесена", "велична".
Вас також зацікавить: