Горіховий Спас (Ореховнік) у народі носить багато назв: це і Хлібний Спас, і Спас Нерукотворний, і Полотняний Спас (Спас на полотні або Спас на полотнах). Хтось називає його просто за номером – Третій Спас. Він останній серед "запасливих" свят, коли у православних прийнято святити в церкві плоди нового врожаю.
Горіховий Спас 2020 відзначається 29 серпня, наступного дня після свята Успіння Пресвятої Богородиці. Цього року це субота. Детальніше читайте в нашому матеріалі Горіховий Спас 2020 – дата, традиції святкування і користь горіхів.
На Горіховий Спас прийнято нести до церкви:
За старих часів на Третій Спас ще освячували і колодязі.
Читати такожПравильний церковний календар на вересень 2020 – всі свята
Хлібний Спас припадає на пік збиральної кампанії – відтак селянам відпочивати було ніколи. Тому і заборони на роботу в цей день немає.
Швидше навпаки – в Горіховий Спас не можна лінуватися.
Вранці потрібно сходити до церкви помолитися і присвятити горіхи, зерно і хліб, а ввечері після трудового дня – прийнято було ходити в лазню. Вважається, що якщо попаритися в це свято в лазні з горіховим віником – це додасть здоров'я і сил на рік вперед.
Також в Спас Нерукотворний не можна сваритися і бажати кому-небудь зла – все погане, що побажаєш, повернеться сторицею.
На Третій Спас часто влаштовували ярмарки – звідси і назва полотняний Спас – і хорошою прикметою вважається купити в цей день щось, що зроблено з тканини. За повір'ям, так можна залучити достаток і благополуччя в дім.
Вже закінчено Успенський піст - тому на святковий стіл можна сміливо подавати страви з м'яса, яєць і молочних продуктів. І, звичайно, всюди, куди можна, господині додають горіхи: в салати, в підливу до м'яса або риби, в десерти.
Привітання з Горіховий Спасом – картинки, на Горіховий Спас привітання в прозі своїми словами, прикольні вірші і короткі смс – читайте в матеріалі З Горіховий Спасом – картинки, гіф і привітання-побажання.