Горіховий Спас 2020 - дата, традиції святкування і користь горіхів

Горіховий Спас 2020: якого числа й як святкується / 1zoom.ru

Третій Спас - Горіховий, Хлібний, Полотняний - святкується наприкінці серпня. Що не можна робити на Горіховий Спас і в чому користь горіхів - з'ясував Главред.

Горіховий Спас (Спас Нерукотворний) святкується третім. Відзначається він щороку 29 серпня - в свято перенесення Нерукотворного Образу Ісуса Христа з міста Едесси до Константинополя. У 2020 році Горіховий, Хлібний або Полотняний Спас відзначається в суботу.

Народних назв у свята багато - але найпопулярнішим стало ім'я Горіховий Спас. Ця назва прижилася краще за інші, тому що саме в цю пору в наших краях дозрівали горіхи і наступала пора їхнього збору. Зібраний урожай, перш ніж відправити на зимівлю, традиційно освячували у храмі. Тому і сьогодні на Горіховий Спас святять у церкві:

А назва Полотняний Спас з'явилося тому, що в це свято прийнято було влаштовувати ярмарки. Головними товарами на таких ярмарках були тканини і полотна. Втім, торгували і продуктами (тим же медом і фруктами).

Читати такожКоли Спас у 2020 році - Яблучний, Медовий і Горіховий 2020

Горіховий Спас - традиції

До цього часу намагалися закінчити підготовку до зими. До Горіхового Спасу комори і погреба вже повинні ломитися від запасів.

Господині міняли літній гардероб на зимовий.

Читати такожУспіння Пресвятої Богородиці 2020 - дата, прикмети і традиції Саме свято починають із походу до церкви і молитви (і слід не забути помолитися перед іконою мученика Діоміда - про зміцнення віри і позбавленні від хвороб), освячення продуктів.

На святковий стіл подають хліб і пироги з борошна нового врожаю, страви з горіхами (салати, сациві з курки з волоськими горіхами, різні рулети і печиво - у кого на що фантазії вистачило). Запивати цю справу, якщо зовсім по канону, треба настоянкою на основі волоських горіхів. Але можна і горіховим латте.

Закінчують день у лазні, де потрібно попаритися з віником із ліщини - щоб додалося здоров'я, а сама людина отримала захист від пристріту.

Читайте такожПравильний церковний календар на вересень 2020 – всі свята

Горіховий Спас - що не можна робити, а що неодмінно потрібно

У Горіховий Спас не можна лінуватися (хоча зазвичай у церковні свята, навпаки, не можна працювати) і відмовлятися комусь у допомозі, а особливо - в шматку хліба (тут мається на увазі - відмовляти в їжі в цілому).

З іншого боку, в Горіховий Спас треба:

Читайте такожГоріховий Спас 2020 - дата, традиції святкування і користь горіхів

Горіховий Спас - прикмети

► Дощ із грозою на Горіховий Спас - до теплої осені.

► Журавлі вже на південь полетіли - до морозного Покрову (14 жовтня).

► Горіхи вродили - і хліб на наступний рік вродить.

► При зборі горіхів на Горіховий Спас попався плід із черв'яком - до неприємностей.

Щоб відвести від себе порчу, перший горіх у Горіховий Спас з'їдали самі, другий - віддавали першій зустрічній людині.

Горіхи - корисні властивості і норма в день

Усі види горіхів є відмінним джерелом енергії, в них багато білка - при цьому в них немає шкідливого холестерину. У них багато вітамінів і корисних речовин (в кожному виді - свій набір: у фундуку, наприклад, багато вітамінів А і Е, в мигдалі - калію, заліза і фосфору).

Денна норма горіхів для дорослого:

Новини заразКонтакти