Обрізання Господнє - одне з найбільших свят православного світу. Його відзначають на честь юдейського обряду, який проводили в тому числі і над немовлям Ісусом Христом. Главред розповість, коли відзначається Обрізання Господнє, про традиції, заборони і прикмети на цей день.
Дану "операцію" більше 2000 років тому проводили всім новонародженим немовлятам. Вона означала приналежність до "богообраного" народу і до Єдиного Бога. Обрізання було поширеним у ранньому християнстві. Пізніше його замінили "духовним обрізанням" - хрещенням і дотриманням постів. Традиція видаляти крайню плоть збереглася донині в юдаїзмі і мусульманстві.
Тобто, християни шанують день, коли новонародженого Бога сина назвали Ісусом і зарахували до «богообраного» народу. Цей обряд здійснили через 7 днів після його появи на світ.
Фізіологічна процедура має глибокий метафоричний сенс. Вважається, що обряд символізує відмову від гріховних пристрастей, а також смирення людини перед Богом необхідність дотримуватися заповідей. Вважається, що обрізання - це "видалення" первородного гріха. Безгрішний Ісус не потребував такого обряду. Проведення Обрізання Господнього показало, що всім без винятку необхідно змиритися і дотримуватися заповіді Божі.
У 2023 році свято Обрізання Господнього збігається з Васильєвим днем і Старим Новим роком і припадає на 14 Січня. У цей день прийнято накривати багатий стіл, запрошувати гостей або ж самим ходити в гості. На столі повинні бути м'ясні страви. Традиційно ставили запеченого порося, різносоли.
Також 14 січня, коли святкують Обрізання Господнє, чоловіки і хлопчики ходять посівати. Жінки і дівчата ворожать на майбутнє, віруючі відвідують службу в храмах.
У день Обрізання Господнього заборони поширюються на такі звичні для людей дії:
Крім цього, існують прикмети і повір'я, які не можна забувати. Вважається, що людина, яка народилася в день Обрізання Господнього, проживе життя в достатку. Також вважається, що зробити рік вдалим можна просто одягнувши нову річ.