Свято проводів зими і початку весни в народі має народну назву Масляна. Гуляння, які тривають тиждень, передують початку Великого посту і М'ясоїда. Коли починається Масляна в 2022 році та як її відзначають, розбирався Главред.
Про те, коли відзначатимемо Великдень в цьому році, читайте в нашому матеріалі: Коли Великдень 2022: дата, традиції і заборони свята.
Тиждень Масляної завершується початком Великого посту, який триває 50 днів. По закінченню посту християни святкують Воскресіння Господнє або Великдень. У 2022 Масляний тиждень триватиме з 28 лютого по 6 березня.
Кожен день Масляних святкувань має свої традиції. У понеділок господині займаються випічкою млинців і пригощають рідних. У вівторок починаються сватання. Середа - особливий день - ласунка - коли теща пече млинці своєму зятю. Четвер, п'ятниця і субота – дні, коли люди відвідують родичів і ходять один одному в гості. П'ятницю також називають тещині вечірки, коли теща відвідує зятя і його дружина пече млинці і пригощає маму, яка може прийти з подругами.
У неділю прийнято просити вибачення один у одного і спалювати солом'яне опудало. Цей день називається Прощена неділя. Предки вірили, що обряд спалювання поквапить настання весни і принесе щедрий урожай. Також в неділю було прийнято ходити в лазню. Їжу, що залишилася спалювали.
Читайте такожПравославний календар 2022: важливі дати, пости і поминальні дні
У перший день Масляної не можна було сумувати. Це могло відлякати удачу. Цей період потрібно було провести в мирі та злагоді з оточуючими. Не можна було сваритися, лихословити і злитися.
Масляна ділиться на два періоди:
Традиція пекти млинці на Масляну прийшла з язичницьких часів. Вони символізували весняний сонцеворот - точку, коли денне світло перемагало темряву ночі.
Читайте також: