День святого Валентина - одне з найвідоміших свят католиків - активно почали святкувати в Україні наприкінці 90-х років минулого століття. І якщо Валентинів день свято специфічне, то про День всіх закоханих чули багато.
Про те, які свята відзначатимуть українці в останньому місяці зими, і скільки буде днів відпочинку, читайте в матеріалі: Вихідні в лютому 2022: скільки будемо відпочивати і чи будуть додаткові вихідні.
Кого в лютому можна вітати з іменинами, читайте в матеріалі: День ангела в лютому 2022 за церковним календарем - хто відзначає іменини.
Свято любові і романтики щорічно припадає на середину місяця – 14 лютого День Всіх Закоханих – відзначають практично в кожному куточку земної кулі.
У день всіх закоханих традиційно шанують священика Валентина, який жив в італійській провінції Умбрія в третьому столітті нашої ери. Ці два свята нерозривно пов'язані красивою легендою.
У 269 році імператор Клавдій II видав указ, який забороняв солдатам одружуватися протягом усього терміну військової служби. Таке рішення було продиктоване його амбітними намірами захопити якомога більше територій і зміцнити владу в світі. Однак воїнів в армії не вистачало.
Незважаючи на заборону укладати шлюб, священик Валентин не побоявся порушити закон. Він таємно вінчав коханих, поки про це не дізнався імператор. Засуджений до смертної кари, він закохався в сліпу дочку тюремника. Він вилікував дівчину від недуги і перед смертю надіслав дівчині листа, підписавши його «твій Валентин». Він і став прототипом сучасних "валентинок".
У день свята всіх закоханих в очах рясніє від усіх відтінків червоного і рожевого – які вважаються символами любові. Головним атрибутом свята стає серце - плюшеві іграшки, солодощі, прикраси і звичайно ж любовні листівки – «валентинки», якими обмінюються пари. Валентинки своїми руками - це прекрасний пам'ятний подарунок.
Цей вечір можна провести за романтичною вечерею в улюбленому ресторані або в комфортній домашній обстановці. Це прекрасна можливість нагадати партнеру про свої ніжні почуття або зізнатися в коханні вперше. Або зважитися на більш серйозний крок – заручини або початок спільного життя.
Читайте також: