Яке церковне свято в Україні відзначають 8 листопада та які особливості воно має для українців. У матеріалі ви дізнаєтесь про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись цього дня.
Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 9 листопада: Овнам - різкий поворот подій, Рибам - щасливий день.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день Собор архистратига Михаїла.
8 листопада відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 8 листопада в Україні відзначають Собор архистратига Михаїла.
Із біблійних переказів відомо, що свято Собора архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних присвячене вшануванню архангела Михаїла та всіх небесних сил, які служать Богові та людям. Саме архистратиг Михаїл є одним з найбільш шанованих архангелів - він виступає як захисник віри і поборник істини. Згідно із християнських традицій він очолює небесне воїнство у битві проти зла. Його ім'я означає "Хто як Бог", що підкреслює його силу та відданість Господу.
Собор архистратига Михаїла також є днем, коли вшановуються всі ангели-охоронці, які допомагають людям у їхньому духовному шляху, захищають від небезпек і підтримують у складні моменти. Це свято має особливе значення для вірян, які звертаються до архангела Михаїла та інших небесних сил з молитвами про захист, підтримку та керівництво у житті. У цей день в храмах проводяться урочисті служби, молитви і молебні.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
8 листопада свої іменини відзначають власники таких імен як Гаврило, Михайло, Павло, Марта.
Більше цікавих новин: