Яке сьогодні свято 26 листопада 2024 року: що може накликати бідність

Що не можна робити 26 листопада / колаж: Главред, фото: pixabay.com/

Яке православне свято 26 листопада - Главред поділився цікавою інформацією про свято цього дня.

Яке церковне свято в Україні відзначають 26 листопада та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.

Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити в день пам'яті святого преподобного Аліпія стовпника.

Яке сьогодні свято

26 листопада відзначають такі свята:

Яке сьогодні свято церковне

За новим церковним календарем, 26 листопада в Україні відзначають день пам'яті святого преподобного Аліпія стовпника.

Мати преподобного Аліпія рано овдовіла і, знаючи Божественне покликання сина, доручила його виховання Феодору, єпископу Адріанопольському.

За богоугодне життя єпископ посвятив св. Аліпія в сан диякона. Одного разу преподобному з'явилася в сонному видінні св. мучениця Євфимія і сказала, щоб він повернувся на батьківщину і на місці занедбаного язичницького кладовища заснував церкву на честь її святого імені.

Преподобний виконав Божественну вказівку і поклав початок подвижницькому життю. Поруч із храмом святий спорудив собі стовп, на якому трудився 53 роки в безперервних молитвах до Бога, повчаючи і наставляючи багатьох, хто приходив до нього.

За свої подвиги обранець Божий удостоївся благодатного дару пророцтва, вигнання бісів і зцілення недуг.

День Ангела 26 листопада

26 листопада свої іменини відзначають володарі таких імен: Василь, Георгій, Данило, Іван, Ілля, Михайло, Назар, Микола, Петро, Яків.

Що не можна робити 26 листопада

Вас може зацікавити:

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні - процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, як 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом із Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "русского мира". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав, висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Новини заразКонтакти