Яке свято сьогодні 15 листопада: день у світовій та українській історії, церкві

Яке сьогодні свято / Колаж Главред, фото freepik, diomedes2.livejournal.com

Розповідаємо про те, що українці святкують 15 листопада, і які події в цей день відбулися раніше.

Щодня в світі і в Україні відзначають якесь свято. Розповідаємо, що святкують 15 листопада.

Що сталося 15 листопада в історії - Україна і світ

1918 рік - почалося очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського.

1990 рік - після скасування Верховною Радою СРСР 6-ї статті Конституції СРСР, яка утримувала для КПРС монополію на владу, Міністерством юстиції УРСР була зареєстрована перша в Україні політична партія Українська республіканська партія.

2004 рік - на Першому національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента України - В.Ющенка і В. Януковича.

2012 рік - Сі Цзіньпін став генеральним секретарем ЦК КПК.

2022 рік - За даними ООН, населення Землі досягло 8 млрд. чоловік.

Яке свято 15 листопада у світі

Хто святкує іменини 15 листопада

Згідно з новим церковним календарем 15 листопада в Україні іменини святкують: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип, Хома.

Яке сьогодні церковне свято 15 листопада

Згідно з новим церковним календарем 15 Листопада - день пам'яті Гурія і Самона. Святі Гурій і Самон належать до числа перших християн, що жили в III столітті в період переслідувань християн. Вони були відомі своєю непохитною вірою в Христа і відмовою поклонятися язичницьким богам. Їх стійкість у вірі призвела до того, що вони стали мучениками.

День пам'яті Гурія і Самона став символом мучеництва і відданості християнства навіть у важких і небезпечних умовах. У цей день християни згадують жертовність святих і прагнуть черпати натхнення з їх прикладу у своїй власній вірі.

Також в цей день відзначають день пам'яті преподобного Паїсія. Преподобний Паїсій Величковський був відомий своїми подвигами в області духовного життя і практики чернецтва. Він був прихильником "паломництва до серця" - практики молитовної зосередженості і внутрішнього звернення до Бога. Його настанови і духовні праці справили значний вплив на чернецтво і православну традицію.

Читайте також:

Новини заразКонтакти