Головне свято 1 листопада: що не можна робити в День Всіх святих, щоб грошей не втратити

Свято 1 листопада - День Всіх святих: що не можна робити в Іванів день / 1zoom.ru

Народні прикмети в православне свято Іванів день допоможуть залучити удачу і відігнати біду.

Нагадуємо православним і католикам, яке сьогодні свято – 1 листопада відзначається День Всіх Святих у західних християн та Іванів день - у східних.

У принципі, обидва свята як би продовжують один одне: Іванів день знаменує проводи осені, а День Всіх Святих – прихід зими. Останній ще пов'язаний із вшануванням померлих.

У День Всіх Святих пропонується згадати всіх мучеників, які своє життя віддали за Бога. А слідом, вже 2 листопада, у католиків буде День поминання покійних, коли поминають вже не святих – а простих людей, померлих родичів. А ось православним із поминками доведеться почекати тиждень: Димитріївська батьківська субота в 2020 році випала на 7 жовтня.

До слова, в народі вірять, що в Іванів день до оселі навідуються покійні родичі – в образі павуків. Тож вбивати павуків 1 листопада не можна.

Читати такожПравославний календар на листопад 2020: батьківська субота і Різдвяний пістДля католиків День Всіх Святих - дуже важливе свято. У цей день відвідування церковної служби є обов'язковою подією для всіх віруючих.

У православних свято 1 листопада не настільки важливе: відзначається перенесення мощей преподобного Іоанна Рильського (цей святий є покровителем болгар). Народна назва свята - Іванів день.

Також 1 листопада православні вшановують пам'ять святого Садока, єпископа Перського.

До слова, священномученик Садок - небесний покровитель людей, що померли без покаяння. Якщо серед померлих знайомих є такі люди, то цього дня варто помолитися за їхні душі священномученику Садоку:

Словами Владики ти старанно в подобі слідував, бо як пастир добрий життя своє віддав за овець Христових, священномученик Садок, молимо тебе, багато потерпілий, моли начальника пастирів Христа і нас зарахувати до овець по праву його сторону, та заспіваємо тобі: «Радуйся, священний отче Садок, який за Христа кров свою пролив».

Обов'язковою стравою на святковому столі вважаються ласощі з курячого м'яса: різні супи, пироги з курятиною, просто курка-гриль.

1 листопада - прикмети в Іванів день

По погоді 1 листопада наші предки визначали, якою буде весна:

Свято 1 листопада: що не можна робити, грошові прикмети

За старих часів у свято Івана люди різали курей (для святкових страв), але весь день не турбували коней. Тварин годували, але ніколи не змушували у цей день працювати: за повір'ям, у це свято вони знаходяться під опікою домовика.

Забобонні люди стежили за дахами будинків: якщо раптом на чийсь будинок села сова - там незабаром буде небіжчик, вірили вони.

► Не можна 1 листопада відмовляти в милостині - це загрожує збитками протягом цілого року.

► Заодно в нічний час не залишали речі сушитися речі на вулиці: щоб у них не оселилася нечисть.

► Не можна обертатися на звук кроків за спиною – щоб чорти не схопили.

Новини заразКонтакти