Щороку 19 грудня християни відзначають одне з найбільших свят - День Святого Миколая. Він є одним з найшанованіших християнських святих.
Святий Миколай - фігура цілком реальна. Почитати про те, ким він був і чим прославився, можна в матеріалі День Святого Миколая 2022: історія свята, традиції та заборони дня.
19 грудня припадає на Різдвяний піст. У цей день можна їсти рибу, але не можна їсти м'ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.
У День Святого Миколая не можна давати в борг - позичальник разом з грошима може винести з дому удачу і везіння.
Православна церква не говорить про будь-які обмеження щодо домашньої роботи 19 грудня, але, згідно з народними звичаями, в цей день не можна займатися ремонтом, шити, прати.
Віруючі люди повинні обов'язково сходити до церкви та помолитися. Також в цей день необхідно допомагати близьким, роздавати милостиню, але не афішувати це.
Згідно з народною традицією, в День Святого Миколая дітям кладуть під подушку подарунки, в західній Європі прийнято розвішувати шкарпетки над каміном або ставити черевики на підвіконня.
Якщо дитина була примхливою та неслухняною, то могла отримати різочку або шматок вугілля як символ покарання.
За легендою, святий Миколай приходить до дітей не один, а зі "свитою" - трьома ангелами і чортиком. Ангели розповідають святому, що хорошого зробила за минулий рік дитина. А чортик - про всі її витівки. Залежно від того, який список справ виявиться більшим, Святий Миколай і ухвалює рішення - зробити малюкові подарунок або покласти різочки під подушку або насипати в черевик золу.
Навіть якщо дитина поводилася не дуже добре, психологи не радять прив'язувати покарання до таких свят. Малюк повинен вірити в диво і в те, що є добрі сили, які здатні творити чудеса для дітей незалежно від того, як вони поводяться.
Найпростіший спосіб дізнатися, який подарунок чекає дитина 19 грудня, це написати разом з нею лист Святому Миколаю. У дорослої людини, яку ви хочете порадувати, можна акуратно розпитати про її бажання. При цьому важливо враховувати деякі правила щодо того, що можна і не можна дарувати в день Миколи Чудотворця.
За традицією в День Святого Миколая дарували медові прянички-миколайчики, в Голландії - льодяники і марципани, в Німеччині - кекси і пряники.
Святий Миколай дарував людям лише найнеобхідніше, тому не варто купувати в цей день дорогі подарунки.
Також не можна дарувати нічого агресивного і злісного, наприклад, іграшкову зброю або гру-стрілялку.
Святий Миколай вважається захисником знедолених. Він допомагав нужденним і малозабезпеченим, тому, як уже було сказано, дорогі подарунки краще залишити на інші свята. Це обмеження стосується зокрема грошей та коштовностей в якості подарунка.
Але в той же час, наприклад, в Польщі дитині насипають в мішечок монети. Однак такий подарунок дозволяється, якщо малюк збирає гроші на якусь велику мрію.
Вам також може бути цікаво: