4 грудня – свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Традиції і прикмети свята пов'язані із заміжжям і жіночим щастям.
У народі його ще називають Третя Пречиста і Ворота зими. Є і більш рідко використовувані назви: Воведеніє, Ввезення (в свято прийнято кататися на санках), Свято молодої сім'ї, Воденье, Введенщина, Коляда.
Повна назва торжества – Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. І це друге двунадесяте (тобто пов'язане із земним життям Пресвятої Діви) свято православного циклу, яке присвячене Богородиці.
Переказ свідчить, що святі Іоаким й Анна обіцяли присвятити свою дочку Богу за те, що він дарував їм щастя батьківства. І ось, коли малятку було всього три рочки від роду, батьки відвели її до церкви. Власне, цій події і присвячене свято, як неважко здогадатися з його назви. У храмі вона прожила до того моменту, як її видали заміж на Йосипа Обручника, майбутнього земного вітчима Христа.
Як красиво привітати зі святом – читайте в нашому матеріалі Привітання зі святом Введення в храм Пресвятої Богородиці: картинки і тексти.
Читайте такожЩо не можна робити в день Катерини і як домогтися любові і щастя
У Богородиці будь-який християнин може попросити захисту і допомоги у важку хвилину. Але найчастіше їй моляться саме жінки – як жіночої заступниці. Дівчата просять у Богородиці допомоги:
Тропар Введення в храм Пресвятої Богородиці
Нині передвістя благовоління Божого і передвіщення про спасіння людей: в храмі Божому урочисто є Діва і всім віщує про Христа; їй і ми гучно вигукнемо: "Радуйся, виконуюча промисел про нас Творця».
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці припадає на Різдвяний піст 2020 (який ще називають Філіппов піст). Однак на честь такого великого церковного свята дозволяється подавати на стіл рибні страви і морепродукти. Детальніше читайте в нашому матеріалі Різдвяний піст: що можна їсти по днях, швидкі і недорогі рецепти.
У цей день прийнято сходити до церкви – поставити свічку Пресвятій Богородиці і помолитися їй про заступництво.
Свято це веселе, і проводити його прийнято на вулиці: за грою в сніжки, катаючись на санках (якщо дозволяє погода), роблячи покупки на ярмарках.
За святковим столом прийнято поминати покійних рідних.
Вечорами люди ходять один до одного в гості, а дівчата влаштовують ворожіння на суджених.
Читайте такожІван Купала – кращі ворожіння на судженого, бажання і долю
Що не можна робити на введення в храм Пресвятої Богородиці:
Читати такожКорисний місячний календар садівників і городників на грудень 2020
Вважається, що свято знаменує собою прихід справжньої, сніжної, зими.
► Мороз на Введення віщує теплу зиму, а ось тепла погода – навпаки, суворі морози.
► Сніг випав і не тане – чекай доброго врожаю наступного року. А сніг, що зібрався на височинах і пагорбах – до відмінного врожаю ягід.
► Вода з проточних джерел, за прикметою, на Введення стає приворотною: пригостивши нею хлопця, можна нібито домогтися його любові.
Детальніше про церковні свята грудня 2020 – читайте в нашому матеріалі Православний календар на грудень 2020: День Миколи, Катерини та Андрія.