Церковне свято 26 квітня: що заборонено робити у день святого мученика Василя

Яке свято 26 квітня / колаж: Главред, фото: unsplash, pomisna

Дізнайтесь цікаву інформацію про релігійне свято, яке відзначають 26 квітня і що не можна робити в цей святий день.

Свято 26 квітня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 26 квітня: Близнюкам - зустріч зі старим другом, Риби - все працюватиме проти вас.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день священномученика Василя, єпископа Амасійського.

Яке свято 26 квітня

В Україні та світі 26 квітня відзначають такі свята:

Церковне свято 26 квітня

За новим церковним календарем, 26 квітня в Україні відзначають день священномученика Василя, єпископа Амасійського.

Відомо, що святий Василь Амасійський жив на початку IV століття в понтійському місті Амасії. Він завжди підтримував і втішав християн, які страждали від гонінь язичників. У той період Східною частиною Римської імперії правив імператор Ликіній, який підписав "Указ про віротерпимість" 313 року. Цей указ дав дозвіл на вільне сповідання християнства. Насправді ж, імператор в душі ненавидів християн і продовжував їх переслідувати.

Ликіній зажадав від правителя Амасії вислати до нього святого Василія. За ним послідували два диякони, Парфеній і Фестим, які оселилися недалеко від в'язниці, в яку посадили святителя Василія та навідували його.

Напередодні дня суду святитель як зазвичай співав псалми і слова 138 псалма, однак під час цього він плакав. На суді святитель Василій рішуче відкинув пропозицію імператора стати верховним жерцем і був засуджений до смерті. Тіло святого кати скинули у море. Пізніше хвилі винесли тіло святителя Василія. Голова приросла до нього, і тільки шрам на шиї вказував на слід меча.

Мощі святителя Василія були перевезені в Амасію і покладені в храмі, збудованому ним.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 26 квітня

День Ангела 26 квітня

26 квітня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан, Ян, Глафіра.

Більше цікавих новин:

Новини заразКонтакти