Церковне свято 24 липня: що заборонено робити на мучеників Бориса і Гліба

Яке свято 24 липня / колаж: Главред, фото: unsplash

Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 24 липня.

24 липня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на сьогодні 24 липня: Тельцям - несподіваний виклик, Дівам - величезна удача.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мучеників благовірних князів Бориса і Гліба.

Які свята 24 липня

В Україні та світі 24 липня відзначають такі свята:

Церковне свято 24 липня

За новим церковним календарем, 24 липня в Україні відзначають день мучеників благовірних князів Бориса і Гліба.

Відомо, що святі мученики Борис і Гліб, були хрещені під іменами як Роман і Давид. Вони були молодшими синами київського князя Володимира Святославича та стали першими святими, канонізованими Руською церквою.

Після смерті їхнього батька у 1015 році, їх старший брат Святополк, прагнучи захопити владу, наказав убити Бориса і Гліба. Борис був убитий на річці Альта, а Гліб - неподалік від Смоленська. Вони прийняли смерть без опору, що стало символом їхньої віри та відданості християнським ідеалам.

Хто такі мученики Борис і Гліб / фото: blagovist.church

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 24 липня

День Ангела 24 липня

24 липня свої іменини відзначають власники таких імен як Анатолій, Опанас, Борис, Гліб, Давид, Іван, Микола, Роман, Христина.

Більше цікавих новин:

Новини заразКонтакти