Свято 22 квітня має особливе духовне значення: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.
Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день пам'яті преподобного Феодора Секіота. Також у цей день відбулось перенесення мощей благовірного князя Всеволода.
Вам також буде цікавий матеріал: Гороскоп на завтра 22 квітня: Скорпіони - слухайте своє тіло, Ракам - серйозні зміни.
В Україні та світі 22 квітня відзначають такі свята:
За новим церковним календарем, 22 квітня в Україні відзначають день пам'яті преподобного Феодора Секіота.
Відомо, що святий Феодор народився в середині VI століття в Малій Азії. У дитинстві ночами йому являвся святий великомученик Георгій та водив його у свій храм на молитву. У 14 років він покинув свій дім та оселився в церкві святого Георгія, а харчувався лише просфорою. За своє святе життя Феодор отримав від Бога дар зцілень хвороб і владу над бісами.
Святий Феодор жив у маленькій печері, де мав лише невеликий отвір для повітря. Харчувався преподобний лише водою і хлібом, які йому приносив один диякон. Таким життям він прожив два роки.
Боячись, що святий Феодор помре, диякон відкрив печеру преподобного і його винесли звідти напівмертвим, але Господь за кілька днів зцілив його. Чутки про подвиги юнака дійшли до місцевого єпископа, і він висвятив Феодора в сан пресвітера, хоча йому було лише 17 років. Завдяки своєму дару прозорливості, святий Феодор передбачив майбутню іконоборчу єресь і царювання воєводі Маврикію.
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
22 квітня свої іменини відзначають власники таких імен як Варфоломій, Віталій, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Клим, Лука, Остап, Платон, Теодор, Федір.
Більше цікавих новин: