Церковне свято 14 травня: що категорично заборонено робити на Проводи

Що не можна робити 14 травня / колаж: Главред, фото: pomisna.info, УНІАН

Що не можна робити в поминальні дні - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 14 травня.

Свято 14 травня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Прочитайте також цікавий матеріал: Гороскоп на сьогодні 14 травня: Левам - ризик на роботі, Козерогам - бентежні речі.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на Радоницю, преподобного Микити, затворника Києво-Печерського.

Яке свято 14 травня

В Україні та світі 14 травня відзначають такі свята:

Церковне свято 14 травня

За новим церковним календарем, 14 травня в Україні відзначають Радоницю та вшановують пам'ять преподобного Микити, затворника Києво-Печерського, єпископа Новгородського. Відомо, що другий тиждень після Великодня в українській традиції є поминальним - у ці дні люди приходять на цвинтар, аби згадати та вшанувати пам'ять померлих родичів.

В Україні традиція поминального тижня, другого після Великодня, є загальнопоширеною, проте мало відома на Закарпатті. Нині слово "радониця" зустрічається доволі рідко, однак скрізь, по всій Україні, поширена церковна назва "проводи", "гробки" або "поминки".

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері «російського світу». Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити на Радоницю

День Ангела 14 травня

14 травня свої іменини відзначають власники таких імен як Акакій, Єремій, Юхим, Гнат, Макар, Ніна, Тамара.

Більше цікавих новин:

Новини заразКонтакти