Що потрібно робити в першу батьківську суботу 2020 і що ніяк не можна

Перша батьківська субота 2020 - що потрібно нести до церкви і як поминати / УНІАН

Перша батьківська субота 2020 – що потрібно нести до церкви, як поминати і що не можна робити в м'ясопусну суботу, з'ясував Главред.

Батьківська субота в лютому 2020 стане першою в списку поминальних субот року.

Раніше ми вже писали про Всі дні поминання покійних в 2020 році – коли батьківські суботи 2020. На цьому тижні у православних М'ясопусна субота 2020 або, якщо повністю, Вселенська м'ясопусна субота. Наступна прийдеться вже на час Великого посту 2020.

Продукти на помин душі і поминальні записки нести до церкви можна вже з вечора п'ятниці, тобто сьогодні. Записки, до речі, можна записати і на місці: видадуть і ручку і папір, і пояснять, що і як писати. На всяк випадок нагадаємо, що на помин подаються лише імена родичів, хрещених у православній вірі і якщо вони не закінчували життя самогубством. Пишуть їх імена в родовому відмінку і бажано використовувати церковну форму імені: Феодора – а не Федора, наприклад.

В церкву не носять алкоголь і м'ясні продукти – так само, як їх не святять на Великдень, наприклад. Це правило поширюється на будь-які свята.

Можна принести на помин крупи, борошно (для просфор), рослинне масло, сіль, цукор тощо. Можна пожертвувати храму гроші – разом або замість продуктів (якщо, наприклад, немає часу сходити за покупками).

Читайте также22 лютого – свято кішок і М'ясопусна батьківська субота – що не можна робити

Що потрібно робити у батьківську суботу

Саму поминальну суботу починають з походу до храму, щоб помолитися за померлих – або, як мінімум, читають по них спеціальну молитву вдома:

Упокій, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне.

Якщо людина не пам'ятає молитву дослівно – то варто помолитися хоча б своїми словами: щирий заклик Господь завжди почує.

Тільки після відвідин храму можна їхати на цвинтар, відвідати могили рідних. І ні в якому разі не замість походу до церкви.

На могилу з собою не беруть їжу і тим більше алкоголь – поминальний обід влаштовують вдома. Страви цього дня намагаються приготувати ситні і бажано ті, що небіжчик любив за життя.

Працювати в поминальний день можна – за винятком робіт із землею (в городі або в саду): по прикметі, від посаджених у такий день рослин пуття не буде.

Читайте такожВеликий піст 2020 – календар харчування, меню, рецепти прості і ситні

Батьківська субота – що категорично не можна робити

Батьківська субота передбачає, що цей день люди проведуть тихо і спокійно, в думках про духовне і спогадах про покійних рідних і знайомих – тобто напиватися, буянити, сваритися і шумно веселитися не можна.

Також не можна відмовляти в милостині – тільки треба не забувати називати ім'я родича, за якого варто молитися тим, кому ви подали.

На могилі не залишають сигарет і алкогольних напоїв – навіть якщо за життя людина любила залити очі або багато курила. Такі «презенти» церква не заохочує.

А з народних заборон варто згадати про заборону говорити До побачення на цвинтарі – лише Прощавай, а то, за повір'ям, скоро людина й сама вирушить на "побачення" з покійним на той світ.

Новини заразКонтакти