15 лютого – яке сьогодні свято: що робити у Стрітення Господнє

15 лютого – свято Стрітення Господнє 2020 – що можна робити, прикмети, поздоровлення / 1zoom.ru

15 лютого – свято Стрітення Господнє 2020. Що не можна робити в цей день, а що потрібно – з'ясував Главред.

15 лютого 2020 – сьогодні свято зустрічі.

Православні християни відзначають Стрітення Господнє 2020. Про те, як привітати зі святом – читайте в наших матеріалах Открытки со Сретением Господним и поздравления своими словами чудные і Привітання зі Стрітенням – картинки, гіф та побажання благодатні.

Сьогодні вшановують воїнів-інтернаціоналістів відразу кілька країн колишнього СРСР. В Україні свято зветься День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Білорусі – День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, у Росії – День пам'яті про росіян, які виконували службовий обов'язок за межами Батьківщини.

Світ проводить Міжнародний день дітей, хворих на рак. А у канаді – День національного прапора.

За народним календарем 15 лютого – Громніци.

15 лютого: свято церковний

15 лютого відзначається велике православне свято – Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Молитви цього дня ви знайдете в нашому матеріалі Коли Стрітення 2020 і як відзначаємо – що не забути.

Посту немає.

15 лютого: прикмети

Це один з найголовніших свят весни. У народі його називають днем першої зустрічі весни (друга зустріч – це Сороки, Сорок сороків 22 березня, а третя – Благовіщення 7 квітня).

Вважається, що прикмети на Стрітення, що пов'язані з природою, надзвичайно точні. Так, є такі прикмети 15 лютого на погоду і врожай:

15 лютого: що можна робити, а що потрібно

На Стрітення прийнято нести додому з церкви сретенские свічки і святу воду.

Перші – підмога віруючим в найстрашніші моменти життя і навіть смерті (їх дають в руки відходять на той світ), включаючи природні катаклізми і пожежі. Остання по силі своєї чудотворної прирівнюється до хрещенської води.

Читайте такожМасляна 2020 – коли починається і закінчується, що робитиНаші предки, до речі, воду на Стрітення збирали з танучих бурульок – і та, за повір'ями, захищала не тільки від недуг, але і від псування. У сучасному світі набирають воду з бюветів і просто відфільтровану з-під кранів.

Сретенские свічки ще звуть громніци. Звідси і народна назва свята.

Всі домашні справи і турботи відкладають на потім. День присвячують походу до церкви, щирій молитві –а після веселого проведення часу в колі сім'ї та друзів.

На святковий стіл прийнято подавати млинці – символ Сонця в слов'ян. А на кухонний стіл класти гроші – щоб залучити великі гроші в своє життя.

Забобонні фермери на Стрітення намагаються особливо смачно і ситно нагодувати домашню птицю – щоб та влітку добре неслася.

У старовину був і спеціальний ритуал на Стрітення від головного болю: потрібно було підпалити клаптик волосся – вважалося, що так можна вберегти себе від мігрені на рік вперед.

За народним повір'ями, 15 лютого не можна:

15 лютого: уродини

День ангела справляє лише Василь.

Читайте такжеПривітання з Василем и Днем ангела Василия – открытки и тексты

15 лютого: хто народився

15 лютого народилися такі знаменитості:

Новини заразКонтакти