Зимові алергії: симптоми і що їх викликає

Кілька змін способу життя і медична допомога можуть допомогти людям впоратися із зимовою алергією. / Pixabay

Кілька змін способу життя і медична допомога можуть допомогти людям впоратися із зимовою алергією.

Вплив алергенів в приміщенні часто викликає так звану зимову алергія. Оскільки люди проводять більше часу в приміщенні, особливо в погано вентильованих, вони можуть зіткнутися з підвищеним впливом цих алергенів, що в свою чергу може викликати симптоми зимової алергії.

Симптоми аналогічні симптомам інших сезонних алергій, а деякі можуть також нагадувати застуду.

Кілька змін способу життя і медична допомога можуть допомогти людям впоратися із зимовою алергією.

Читати такожАлергія на холод: причини, симптоми і фактори ризику

Що могло викликати зимову алергію?

Весняні, літні та осінні алергії носять сезонний характер, що означає, що вони з'являються, коли в повітрі більше певних алергенів, таких як пилок дерев або амброзія, повідомляє Healthline.

Зимова алергія менше залежить від сезону, ніж від способу життя. Це тому, що більшість зимових алергенів знаходяться в приміщенні. Люди з більшою ймовірністю помічають зимову алергію, коли проводять більше часу в приміщенні, особливо в погано вентильованих приміщеннях.

До найбільш частих причин зимової алергії відносяться:

У дуже теплому кліматі Рослини можуть продовжувати виробляти алергени в зимові місяці. Люди, що живуть в такому кліматі, можуть боротися з пилком або амброзією більшу частину року.

Зимова алергія в приміщенні дуже поширена. У промислово розвинених регіонах, наприклад, кожна четверта людина страждає алергією на пилових кліщів.

Зимова алергія vs застуда

Симптоми алергії на холод і зимову алергію можуть здаватися дуже схожими, тому їх важко відрізнити один від одного.

Алергія може розвинутися в будь-якому віці або навіть стати алергічною на одні і ті ж речовини в одному будинку після багатьох років відсутності реакції. Той факт, що у людини раніше не було алергії, не обов'язково означає, що у нього симптоми застуди.

Симптоми, які тривають довше декількох тижнів, зазвичай є результатом алергії. Симптоми, які з'являються раптово, через кілька тижнів або місяців в одному будинку, можуть бути викликані застудою, особливо якщо у людини не було алергії в анамнезі.

Є кілька симптомів, за якими можна відрізнити алергію від застуди:

Лікування

Лікування зимової алергії залежить від симптомів людини і ступеня тяжкості алергії.

Деяким людям може знадобитися медичне лікування, тоді як іншим може бути корисно контролювати алергени за допомогою деяких профілактичних стратегій. Вони включають:

Ліки: деякі ліки, такі як антигістамінні препарати, що відпускаються без рецепта, стероїди для носа і ліки, що відпускаються за рецептом, можуть допомогти контролювати симптоми.

Імунотерапія: цей процес включає в себе вплив на людину невеликих кількостей алергену з плином часу, щоб зменшити серйозність його реакції. Зазвичай це означає робити щеплення від алергії.

Промивання носа: деякі люди вважають, що Спреї для носа і неті-горщики можуть допомогти захистити носові ходи від алергенів, зменшуючи тяжкість алергічних реакцій.

Лікування астми: лікування астми може допомогти зменшити тяжкість алергії. Для цього може знадобитися прийом ліків, використання інгалятора або деякі зміни в способі життя.

Профілактика

Деякі стратегії, які можуть зменшити тяжкість зимових алергій і потенційно запобігти їх, включають:

Лікарі не до кінця розуміють, що викликає алергію і як її запобігти. Є деякі докази того, що генетичні особливості, а також фактори способу життя можуть впливати на ризик розвитку алергії.

Деякі дослідження показують, що дорослішання в надмірно продезінфікованому середовищі, наприклад, де відбілювач є широко використовуваним дезинфікуючим засобом, а дитина не контактує з домашніми тваринами, може підвищити ризик алергії.

Проте немає переконливих доказів того, що будь-яке конкретне втручання може запобігти зимовій алергії.

Коли звертатися до лікаря

Зазвичай алергія не є екстреною ситуацією. Однак вони можуть погіршити симптоми астми.

Важливо звернутися до лікаря, якщо:

Автор: Олена Кюпелі
Новини заразКонтакти