Колектив дослідників Іллінойського університету (штат Чикаго, США) прийшов до висновку, що жіночий алкоголізм, швидше за все, безпосередньо пов'язаний з високим рівнем гормону естрогену в організмі.
Відповідні результати дослідження були опубліковані в галузевому виданні Journal of Neuroscience. Вчені з'ясували - у разі, коли в організмі спостерігаються високі концентрації естрогену, мозок набагато активніше виробляє у відповідь на етанол нейромедіатор дофамін (він безпосередньо пов'язаний з почуттям задоволення). Дослідники вважають, що таке відкриття може зробити лікування жіночого алкоголізму набагато більш ефективним.
Читати такожВчені знайшли несподівану користь алкоголю для здоров'я людиниВідомо, що дофамін відповідає за наш емоційний стан і є важливою частиною "системи винагороди" мозку, викликаючи почуття глибокого задоволення. Цей нейромедіатор у великих кількостях виробляється організмом під час суб'єктивного приємного досвіду – наприклад, прийому їжі або сексу.
Психотропні та наркотичні речовини, а також алкоголь можуть "зламати" систему винагороди, змушуючи тіло виробляти дофамін без будь-яких зовнішніх стимулів. "Ми виявили, що при активації одного рецептора естрогену – альфа-рецептора – дофамінові нейрони відгукувалися на алкоголь набагато активніше", – розповіла один з керівників проекту, біолог і психіатр Емі Ласек.
Нагадаємо, раніше російський лікар-психіатр / нарколог Данило Покровський заявляв про те, що алкоголь – найбільш нешкідлива складова пива. Інші мінорні складові, які надають пиву його властивості – пінність, колір, смак, – вкрай шкідливі для здоров'я людини, бо містять метал кобальт.