Лікарка пояснила, як правильно і з користю їсти м'ясо

Лікарка пояснила, як правильно і з користю їсти м'ясо

Людям із зайвою вагою рекомендується вживати м'ясо із зеленню і овочами, вважає Тетяна Бочарова.

Яловичину краще не їсти одним прийомом з молочними продуктами. За такого прийому їжі через кальцій в сирі, молоці і йогурті організм на 50-60% гірше засвоює залізо. Цей аргумент слід враховувати, якщо казати про харчування дітей, вагітних жінок і пацієнтів з анемією. Запивати м'ясо краще водою або цитрусовим соком. М'ясо гірше перетравлюється з крохмалистими продуктами, проте людям, які страждають від надмірної ваги, бажано його їсти з овочами і зеленню. Про це розповіла ендокринологиня і дієтолог Тетяна Бочарова.

"М'ясо і молочні продукти не повинні бути сусідами в одному прийомі їжі. Справа в тому, що кальцій, який міститься в сирах, молоці, йогуртах, погіршує всмоктування заліза в середньому на 50-60 відсотків. Це важливо враховувати, коли мова йде про харчування дітей, вагітних, пацієнтів з діагнозом анемії", - сказала вона в коментарі РИА Новости.

Крім того, за її словами, м'ясо бажано запивати склянкою цитрусового соку або водою, ніж кавою або чаєм. У цих напоях присутній поліфенол танін, через який знижується засвоєння заліза.

Також лікар додала, що організм гірше сприймає м'ясо з хлібом, картоплею, кукурудзою і макаронами. У такому комбінації його можна вживати, проте людям, що страждають проблем із зайвою вагою, краще їсти м'ясо з зеленню і овочами.Читати такожВ Україні злетять ціни на м'ясо: скільки коштуватиме кілограм

"Крім того, м'ясо гірше перетравлюється з крохмалистими продуктами: хлібом, картоплею, кукурудзою, макаронами. Це припустиме поєднання, але його слід уникати тим, хто схильний до повноти. Пацієнтам із зайвою вагою краще вживати м'ясо із зеленню і овочами", - підкреслила Тетяна Бочарова.

Нагадаємо, раніше лікарка-онкологиня Олена Смирнова заявляла, що шашлик є шкідливою стравою. За її словами, зокрема свинина і баранина важко перетравлюються і заборонені людям, яким діагностовано захворювання шлунково-кишківникового тракту.

Новини заразКонтакти