Вчені кажуть, що музика допомагає підтримувати продуктивність під час бігу.
Як повідомляє The Daily Mail, вони придумали пісню, яка допоможе вам бігати швидше і довше, допомагаючи поліпшити вашу фізичну форму, схуднути.
Трек «Run With Me» був розроблений у співпраці з професором Костасом Карагеоргисом, експертом з психології музики і вправ в Університеті Брунеля, який був створений для того, щоб підняти ваш темп приблизно на 5 відсотків та зменшити відчуття втоми до 15 відсотків.
Переваги прослуховування музики під час вправ були вперше виявлені вченим з Нью-Йорка в 1911 році, який виявив, що велосипедисти їхали на 8,5% швидше, коли грав військовий оркестр.
У минулому році професор Карагеоргис і його колеги розглянули 139 досліджень впливу музики на фізичні вправи, проведені за останні 107 років. Їх результати, опубліковані в журналі «Психологічний бюлетень», прийшли до висновку, що «прослуховування музики значно покращувало стан почуттів, підвищувало фізичну працездатність, знижувало напругу і підвищувало ефективність споживання кисню в широкому спектрі вправ і спортивних завдань».
«Між музикою і рухом є майже симбіотичні відносини», - говорить професор Карагеоргис, який створив трек «Run With Me» для AIR: RUN, 10-кілометрового і напівмарафонского турніру, на якому бігуни слухають музику, що поліпшує продуктивність, і проходять через курс через аудіо додаток.
Музика може впливати на ваше тренування синхронно - де музика виступає в якості метронома, і ви рухаєтеся в такт - або асинхронно, коли музика підвищує продуктивність, роблячи її більш приємною.
«Ми спостерігали взаємозв'язок між частотою пульсу під час вправ і перевагою темпу музики, і ми знаємо, що при помірній інтенсивності бігу оптимальний темп становить від 130 до 140 ударів на хвилину», - говорить професор Карагеоргис.
«Якщо ви хочете зняти втому і підняти настрій, тоді добре використовувати гармонію в мажорній тональності», - додає він.
«Ліричне підтвердження також важливо - позитивні слова викликають позитивний відгук, і ми особливо думали про надихаючих жінок, тому ми найняли сильну вокалістку для треку», - говорить він.
Також важливо, щоб тип музики залучав бігуна - жанр танцювальної естради був обраний для цього треку через його широку привабливість.
«Музика пронизує такі області мозку, як мигдалина (бере участь в обробці емоцій) і мозочок (фізичні рефлекси і деякі емоції)», - говорить професор Карагеоргис.
«Музика може впливати на те, як ми відчуваємо себе при високій інтенсивності бігу, вона може забарвлювати нашу інтерпретацію втоми і робити тренування більш приємним», - додає він.
Іншими словами, музика не зменшить фізичну втому, яку ми відчуваємо - важке дихання, прискорене серцебиття, але вона допоможе нам відчути себе менш втомленими.
«Я очікую, що ефект від прослуховування музики, що підвищує продуктивність, складе близько 5 відсотків», - говорить професор Карагеоргис. «Наука також передбачає збільшення витривалості на 10-15%», - вважає він.
Це «дійсно хороша ідея, каже Енді Лейн, професор спортивної психології і директор з досліджень в Університеті Вулверхемптона.
«Якщо музика полегшує рух, то все, що нам потрібно зробити, - це знайти свою музику для полегшення певних типів руху», - відзначає фахівець.