Вагітність по тижнях: як розвивається дитина

Вагітність вираховується з першого дня останньої менструації.

Вагітність вираховується з першого дня останньої менструації.

Ненароджена дитина проводить в утробі матері близько 38 тижнів, але середня тривалість вагітності становить 40 тижнів. Це пов'язано з тим, що вагітність відраховується з першого дня останньої менструації жінки, а не з дати зачаття, яке зазвичай відбувається через два тижні. Настання вагітності може показати тест на вагітність, а також аналіз крові на рівень ХГЧ і УЗД.

Вагітність ділиться на три триместри:

Вагітність по тижнях

Зачаття

Момент зачаття - це коли яйцеклітина жінки запліднюється спермою чоловіка. Пол і успадковані характеристики вирішуються в цей момент.

1 тиждень

Перший тиждень насправді - це ваші місячні. Оскільки очікувана дата вашого народження ПДР розраховується з першого дня вашої останньої менструації, цей тиждень вважається частиною вашої 40-тижневої вагітності, навіть якщо ваша дитина ще не була зачата.

2 тиждень

Запліднення яйцеклітини спермою відбудеться ближче до кінця цього тижня.

3 тиждень

Через тридцять годин після зачаття клітина розпадається на дві частини. Три дні по тому клітина (зигота) розділилася на 16 клітин. Ще через два дні зигота мігрувала з маткової труби в матку (матку). Через сім днів після зачаття зигота заривається в товсту слизову оболонку матки (ендометрій). Зигота тепер відома як бластоциста.

Читайте такожЯк схуднути після вагітності: 5 ефективних способів

4 тиждень

Дитина, що розвивається, менша за рисове зерно. Клітини, що швидко діляться, знаходяться в процесі формування різних систем організму, включаючи травну систему.

5 тиждень

Нервова трубка, що розвивається, в кінцевому підсумку стане центральною нервовою системою (головний і спинний мозок).

6 тиждень

Дитина вже ембріон. Його розмір становить 3 мм в довжину. На цій стадії він виділяє спеціальні гормони, які не дають матері менструювати.

7 тиждень

Починає битися серце. У зародка розвинулися плацента і амніотичний мішок. Плацента проникає в стінку матки для доступу кисню і поживних речовин з кровотоку матері.

8 тиждень

Ембріон тепер близько 1,3 см в довжину. Швидко зростаючий спинний мозок виглядає як хвіст. Голова непропорційно велика.

9 тиждень

Формуються очі, рот і язик. Крихітні м'язи дозволяють зародку почати рухатися. Клітини крові виробляються печінкою ембріона.

10 тиждень

Плід має довжину близько 2,5 см. Всі органи тіла сформовані. Руки і ступні, які раніше були схожі на горбки або лопасті, тепер перетворюються в пальці рук і ніг. Мозок активний і має мозкові хвилі.

11 тиждень

З'являються зуби всередині ясен. Крихітне серце продовжує розвиватися.

12 тиждень

Пальці рук і ніг уже можна впізнати, але вони все ще склеєні з тканинами шкіри. Приблизно в цей же час може бути проведено комбінований скринінг-тест першого триместру (аналіз материнської крові + УЗД дитини). Цей тест перевіряє трисомію 18 (синдром Едварда) і трисомію 21 (синдром Дауна).

13 тиждень

Плід може досить енергійно плавати. Тепер він сягає понад 7 см в довжину.

14 тиждень

Повіки зливаються з повністю розвиненими очима. Дитина тепер може беззвучно плакати, оскільки у нього є голосові зв'язки. Може навіть почати смоктати великий палець. На пальцях рук і ніг ростуть нігті.

16 тиждень

Плід вже сягає близько 14 см в довжину. З'явилися вії та брови, а у язику з'явилися смакові рецептори. В цей час буде запропонований скринінг материнської сироватки в другому триместрі, якщо тест в першому триместрі не проводився.

18-20 тиждень

На цьому терміні лікар може запропонувати зробити УЗД. Це сканування морфології плода призначене для перевірки структурних відхилень, положення плаценти і багатоплідної вагітності. Цікаво, що часто спостерігається гикавка у плода.

20 тиждень

Плід досягає близько 21 см в довжину. Вуха повністю функціонують і можуть чути приглушені звуки з зовнішнього світу. На кінчиках пальців є відбитки. Статеві органи тепер можна розрізнити за допомогою ультразвукового сканування.

24 тиждень

Плід досягає близько 33 см в довжину. Злиті повіки тепер поділяються на верхні і нижні повіки, дозволяючи дитині відкривати і закривати очі. Шкіра покрита тонким (лануго) і захищена шаром воскового секрету (вернікс). Дитина робить дихальні рухи своїми легкими.

28 тиждень

Ваша дитина зараз важить близько 1 кг її зріст становить близько 37 см. Зростаюче тіло наздогнало велику голову, і дитина тепер здається більш пропорційною.

32 тиждень

Дитина проводить більшу частину свого часу уві сні. Його рухи сильні і скоординовані. Ймовірно, вона уже зайняла позицію «головою вниз», готуючись до народження.

36 тиждень

Дитина близько 46 см в довжину. Вона, ймовірно, притулилася головою до тазу своєї матері, готова до народження. Якщо вона народився на цьому терміні, її шанси на виживання чудові. Розвиток легень швидкий протягом наступних кількох тижнів.

40 тиждень

Дитина вже близько 51 см в довжину і готова до народження. Невідомо точно, що викликає початок пологів. Швидше за все, це поєднання фізичних, гормональних і емоційних чинників між матір'ю і дитиною.

Новини заразКонтакти