Багато хто з нас слухає музику перед сном, щоб розслабитися, але нове дослідження показує, що це може серйозно зашкодити нашому нічному відпочинку.
Експерти з Техасу виявили, що у тих, хто слухає більше музики перед сном, є постійні "вушні черв'яки" - запам'ятовуються пісні, які крутяться в голові, - а також поганий сон, повідомляє The Daily Mail.
Вушні черв'яки зазвичай вражають людей, коли вони не сплять, але дослідження показало, що вони також можуть виникати при спробі заснути.
Дослідження показало, що люди, які регулярно хворіють на вушні хробаки ночами-один або кілька разів на тиждень-в шість разів частіше страждають поганою якістю сну в порівнянні з людьми, які рідко хворіють вушними хробаками.
Читати такожГаджет дня: розумні навушники, що підбирають музику під настрій
Результати суперечать ідеї про те, що музика є снодійним і може допомогти заснути-насправді, сплячий мозок продовжує обробляти музику протягом декількох годин після того, як музика припиняється.
У дослідженні використовувалися три дуже запам'ятовуються пісні - » Shake It Off "Тейлор Свіфт,» Call Me Maybe" Карлі Рей Джепсен і» Don't Stop Believin " Journey.Його очолив Майкл Скаллін, доцент кафедри психології та нейробіології в університеті Бейлора, який сам прокинувся посеред ночі з піснею, що застрягла в його голові.
"Майже всі думали, що музика покращує їх сон, але ми виявили, що ті, хто слухав більше музики, спали гірше", - сказав він.
"Наш мозок продовжує обробляти музику, навіть коли вона не грає, в тому числі, очевидно, коли ми спимо. Всі знають, що слухати музику приємно. Підлітки та молоді люди зазвичай слухають музику перед сном. Але іноді хорошого буває занадто багато. Чим більше ви слухаєте музику, тим більша ймовірність, що ви заразитеся вушним хробаком, який не зникне перед сном. Коли це станеться, швидше за все, постраждає ваш сон", - говорить він.
Дивно, що дослідження показало, що деяка інструментальна музика, швидше за все, може викликати вушні хробаки і порушити якість сну, ніж лірична музика.
Це суперечить загальноприйнятим уявленням про те, що інструментальна музика більш заспокоює, допомагаючи відпочивати, або що лірична музика зазвичай має більш помітні гачки, які петляють в нашому мозку.
«Те, що було дійсно дивно, полягає в тому, що інструментальна музика призвела до погіршення якості сну - інструментальна музика призводить до приблизно вдвічі більшої кількості вушних черв'яків», - сказав професор Скаллін.
Організації охорони здоров'я зазвичай рекомендують Слухати тиху музику перед сном, але ці рекомендації багато в чому засновані на самооцінках досліджень.
Наприклад, на веб-сайті NHS музика згадується як спосіб перемогти безсоння, а Національний інститут здоров'я уряду США також перераховує прослуховування музики як пораду, щоб добре виспатися.
Професор Скаллін радить людям контролювати прослуховування музики або робити тимчасові перерви, якщо їх турбують вушні черв'яки, і намагатися уникати цього безпосередньо перед сном.
Дослідження, опубліковане в журналі Psychological Science, включало опитування та лабораторний експеримент.
В опитуванні взяли участь 209 учасників, які виконали серію опитувань про якість сну, звички прослуховування музики і частоту вушних черв'яків, в тому числі про те, як часто вони відчували "черв'яків" при спробі заснути, посеред ночі і відразу після пробудження вранці
У експериментальному дослідженні 50 учасників були доставлені в лабораторію нейробіології сну та пізнання Скалліна в університеті Бейлора, де дослідницька група спробувала викликати вушних черв'яків, щоб визначити, як це впливає на якість сну.
Під час сну учасникам було надано обладнання для полісомнографії, яке вимірює мозкові хвилі, дихання, м'язову напругу, рухи, серцеву активність і багато іншого.
«Ми випадковим чином розподіляли учасників для прослуховування оригінальних версій пісень або інструментальних версій пісень без ліриціювання", - сказав професор Скаллін.
Учасники відповіли, Чи були у них вушні черв'яки і коли. Потім ми проаналізували, чи вплинуло це на фізіологію нічного сну.
"Людям, які підхопили вушних черв'яків, було важче засипати, вони частіше прокидалися вночі і проводили більше часу в легких стадіях сну", - відзначили дослідники.