Існує давня думка, що спати з твариною на ліжку - погана ідея. Крім займання місця, подряпин або алергії, найбільш поширеним твердженням було те, що ваш пухнастий компаньйон порушить ваш сон.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Sleep Health, говорить про інше. Дослідники з лабораторії педіатричної психології громадського здоров'я (Pphp) Concordia виявили, що якість сну дивно великої кількості дітей, які сплять разом зі своїми домашніми тваринами, не відрізняється від якості сну тих, хто спить на самоті.
"Схоже, що сон з вашим домашнім улюбленцем не заважає, - каже провідний автор статті, аспірант Хілларі Роу. "Фактично, діти, які часто спали зі своїм вихованцем, показали більш високу якість сну".
Читати такожПерекусити перед сном без наслідків: лікар назвала корисні і легкі снеки
Дані, які використовували дослідники, були знайдені на тлі результатів великого проекту "Здорове серце", поздовжнього дослідження, що фінансується канадськими інститутами досліджень в галузі охорони здоров'я, в якому вивчається зв'язок між дитячим стресом, сном і добовим ритмом.
Діти і батьки відповіли на питання анкети про режим сну і гігієну сну: регулярне час відходу до сну, розслабляючий режим перед сном і сон в тихому, зручному місці. Протягом двох тижнів діти носили носяться пристрої (актиграфія зап'ястя) і заповнювали щоденники, щоб відстежувати свій сон. Дітей також забезпечили спеціалізованим домашнім пристроєм полісомнографії на одну ніч, щоб дослідники могли записувати їх мозкові хвилі (сигнали ЕЕГ) під час сну.
"Одне з питань про гігієну сну, було про домашніх тварин у ліжку", - говорить МакГрат. "Ми були вражені, виявивши, що кожна третя дитина відповіла ствердно!»
Після цього відкриття вони подивилися, що говориться в існуючій літературі про спільний сон з тваринами. Вони знайшли кілька досліджень з дорослими, але майже нічого з молоддю.
"Спільний сон з домашнім улюбленцем - це те, чим займаються багато дітей, і ми не знаємо, як це впливає на їх сон», - додає Роу. "Отже, з точки зору науки про сон, ми відчували, що це дуже важливо, і ми повинні вивчити це», - говорить він.
Дослідники розділили дітей на три групи залежно від того, як часто вони сплять зі своїм вихованцем: ніколи, іноді або часто. Потім вони порівнювали три групи з різноманітним діапазоном змінних сну, щоб побачити, чи існують між ними суттєві відмінності.
"Враховуючи більші цілі проекту "Здорове серце", ми змогли не тільки оцінити час відходу до сну і тривалість сну, але також час, необхідний для засинання (латентність), нічні пробудження (порушення) і якість сну, - говорить МакГрат. Вони виявили, що ці три групи в цілому були схожі за всіма параметрами сну.
«Отримані дані свідчать про те, що присутність домашньої тварини не мала негативного впливу на сон», - зазначає Роу. "Дійсно, ми виявили, що діти, які спали зі своїми домашніми тваринами, найчастіше повідомляли про більш високу сприйняту якість сну, особливо серед підлітків".
Вона припускає, що діти, швидше за все, будуть розглядати домашніх тварин як своїх друзів і комфортно спати з ними.