На думку експертів в галузі охорони здоров'я, додавання більшої кількості кориці в ваш раціон може втілити мрію в реальність.
За інформацією Express.co.uk, численні дослідження порівнювали потужну пряність корицю і прийшли до висновку, що вона перевершує навіть такі «суперпродукти», як часник і орегано. Від контролю діабету до захисту нашого серцево-судинного здоров'я: кориця може бути ліками, що допомагають збільшити тривалість життя.
З корицею пов'язано зниження ризику серцевих захворювань-найпоширенішою в світі причини передчасної смерті.
Спеція допомагає знизити рівень загального холестерину, "поганого" холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів, в той час як «хороший» холестерин ЛПВЩ залишається стабільним.
Читайте такожЖити довго: ця спеція продовжує молодість
Кориця також допомагає людям, що страждають високим кров'яним тиском, і знижує ризик вікових захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера.
З такою кількістю перерахованих переваг для здоров'я не дивно, що експерти хвалять спецію як потужний засіб для збільшення вашого довголіття. Так, в дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров'я, було вивчено дію екстракту кориці, що сприяє зменшенню хвороби Альцгеймера.
"Було виявлено, що водний екстракт цейлонської кориці (C. zeylanicum) пригнічує агрегацію тау-білка і утворення волокон, що є ознакою хвороби Альцгеймера (БА)», - йдеться в дослідженні.
У ньому додано: "Молекула a-зв'язаного тримера проантоціаніну була очищена з екстракту, і було показано, що вона містить значну частину інгібуючої активності. Обробка полівінілпіролідоном ефективно виснажила всі проантоціаніни з розчину екстракту і видалила більшу частину, але не всю інгібіторну активність. Ця робота показує, що ендогенні для кориці сполуки можуть бути корисні при БА або можуть сприяти відкриттю інших потенційних терапевтичних засобів, якщо їх механізми дії можуть бути виявлені».
Дослідження, опубліковане в журналі Diabetes Care в 2003 році, показує, що кориця Касія (кора кориці) покращує рівень глюкози і холестерину в крові у людей з діабетом 2 типу і може знизити фактори ризику, пов'язані з діабетом і серцево-судинними захворюваннями, повідомляє Diabetes.co.uk
Сайт про здоров'я продовжує: "Було показано, що щоденне споживання всього одного, трьох або шести грамів знижує рівень глюкози в сироватці, тригліцеридів, ЛПНЩ або поганий холестерин і загальний холестерин через 40 днів серед 60 діабетиків середнього віку.
"Інше дослідження, опубліковане в журналі» сільськогосподарські дослідження" за липень 2000 року, показало, що споживання всього одного грама кориці в день може підвищити чутливість до інсуліну і допомогти впоратися з діабетом 2 типу або повернути його назад».
Професор Курош Калантар-заде сказав "кориця, що міститься в їжі, знижує газоутворення за рахунок зменшення секреції шлункової кислоти і пепсину зі стінок шлунка, які, в свою чергу, охолоджують шлунки свиней під час травлення".
Ці корисні властивості роблять цю спецію ідеальним кандидатом для підтримки нормальної травної функції і цілісності кишкового бар'єру в умовах теплового стресу, і в той же час вона має відносно невеликі побічні ефекти, які викликають мінімальне занепокоєння в кишковому мікробному співтоваристві.
Кориця-дуже смачна спеція, її можна додавати як в солоні, так і в солодкі страви. Від додавання спецій в напої, такі як смузі, посипання теплої каші, до додавання в домашню випічку, наприклад, банановий хліб. Варіанти використання кориці нескінченні.