Ні для кого не секрет, що режимний сон і пробудження корисні для вашого циркадного ритму і загальної якості сну, і, згідно з новими дослідженнями, це може бути корисно і для психічного здоров'я.
У дослідженні Університету Штату Мічиган, опублікованому в Digital Medicine, дослідники виявили, що нерегулярний режим сну збільшує ризик депресії у групі молодих людей. Ось що потрібно знати.
Для цього дослідження команда проаналізувала дані про сон і настрій понад 2100 молодих лікарів, отримані протягом одного року. Як відомо кожному, хто проходить навчання в ординатурі, ці дні довгі, важкі і не зовсім підходять для звичайного режиму сну.
Читати такожЧому буває жарко уві сні: сім причин
Для збору даних учасники носили пристрої для відстеження сну, а також щодня повідомляли про свій настрій. Кожні кілька місяців їх також перевіряли на депресію.
Варто відзначити, що цей розмір вибірки не відображає все населення, так як середній вік становив 27 років, всі учасники мали медичні ступені і перебували в неабиякому стресі.
Однак, оскільки всі суб'єкти були певною мірою в одному човні (що стосується демографії та робочого навантаження), автори дослідження змогли перевірити, як відмінності у зразках сну впливають на них, без занадто великої кількості складних змінних.
Згідно з цим дослідженням, в періоди, коли режим сну учасників був більш різноманітним, вони з більшою ймовірністю повідомляли про симптоми депресії в своїх щоквартальних анкетах. Вони також щодня повідомляли про зниження настрою.
Цікаво, що навіть якщо вони спали, якщо вони лягали спати і прокидалися в різний час кожен день, вони не відчували себе краще, ніж ті учасники, які спали менше, ніж вони.
Як підсумовує професор і співавтор дослідження Шріджан Сен, доктор медичних наук, доктор філософії в прес-релізі, присвяченому дослідженню: «ці результати підкреслюють, що сталість сну є недооціненим фактором, націленим на депресію і благополуччя».
Це відповідає тому, що психолог зі сну і здоров'я Джошуа Тал, доктор філософії, раніше пояснив: "дуже важливо підтримувати постійний графік сну, тому що наш природний циркадний ритм може трохи збитися, якщо ми постійно змінюємо графік сну". А порушений циркадний ритм, здається, може зробити гарний настрій недосяжним.
Надалі дослідницька група з Мічигану сподівається, що їх висновки можна буде поширити на більш широку популяцію, оскільки ми продовжуємо краще розуміти, як пов'язані сон і психічне здоров'я.
Сон є важливою опорою нашого загального благополуччя, і один з кращих способів переконатися, що ми отримуємо якісний сон - і, отже, піклуємося про своє психічне здоров'я - це постійний графік сну. Вважайте це дослідження ще однією причиною, чому ви, можливо, захочете більш серйозно ставитися до сну і часу пробудження.