Судоми - дійсно універсальна проблема, яка зачіпає не тільки професійних спортсменів і жінок, і вона стає все більш поширеною в міру дорослішання.
А через підвищення температури багато з нас постраждали від спеки. Отже, що ви можете зробити, щоб уникнути жахливого дискомфорту?
Судома - це м'язовий спазм-м'яз раптово стискається, викликаючи біль. Судоми зазвичай виникають в ікрі, але також можуть вражати підколінне сухожилля (в задній частині ноги) або м'язи біля основи стопи, пише The Daily Mail.
Спазм і біль можуть тривати від декількох секунд до декількох хвилин, хоча у верхній частині ніг, де м'яз найбільша, зазвичай тривають найдовше.
Читати такожПекельний біль і судоми: стали відомі моторошні симптоми коронавірусу
Хоча судоми можуть виникати під час вправ, близько 25% населення відчувають нічні судоми.
Вони запускаються невеликими рухами під час сну - нервові клітини змушують м'яз напружуватися, але при судомі щось йде не так з цим сигналом, і м'яз стискається швидше або сильніше, ніж повинна.
Цей заплутаний сигнал, здається, стає все більш поширеним у міру того, як ми стаємо старше, але згідно з дослідженням 2015 року, опублікованим в журналі Canadian Medical Association Journal, кількість пошукових запитів про нічні судоми в Інтернеті також збільшується на 70 відсотків протягом літа.
Але ніхто повністю не розуміє, «чому судоми взагалі виникають, не кажучи вже влітку, але ми знаємо, що це проблема не м'язів, а нервових клітин, які змушують їх скорочуватися», - пояснює доктор Скотт Гаррісон.
«Під час судоми ці нервові клітини активізуються швидше, ніж зазвичай, коли ви намагаєтеся добровільно скоротити м'яз. Це змушує м'яз напружуватися сильніше, ніж зазвичай, що призводить до болю».
Одна з теорій полягає в тому, що це відбувається через зневоднення або м'язової втоми,-говорить доктор Джеффрі Олдос, викладач фізіології вправ в університеті Бедфордшира.
"Теорія зневоднення передбачає, що дефіцит натрію, викликаний потовиділенням, викликає судоми. Є дані, що дозволяють припустити, що у тих, хто більше потіє, виникають спазми частіше». Це може пояснити, чому спазми посилюються влітку.
Теорія м'язової втоми полягає в тому, що судоми виникають через неправильну зворотного зв'язку між рецепторами, що вимірюють зміни довжини м'язи, і сухожиллями. Зазвичай ці системи працюють разом, щоб перешкодити нам рухати м'язами таким чином, щоб вони могли їх травмувати, але втома м'язів може порушити баланс сигналів, а дисбаланс може викликати підвищену розрядку нейронів, що відправляють повідомлення з мозку в м'язові волокна, які викликає спазми», - говорить доктор Олдос.
Чому це повинно відбуватися частіше влітку, невідомо, хоча доктор Гаррісон вважає, що це може бути пов'язано з підвищеним рівнем вітаміну D в організмі влітку.
Хоча судоми під час руху можуть виникати вночі, судоми в спокої (тобто вночі або в нерухомому стані), як правило, починаються приблизно у віці 50 років, у віці, в якому наші рухові нейрони починають поступово відмирати як частина старіння. процес", - говорить він.
"Реакція вашого тіла на цю втрату-зростання нових нервових відростків до м'язових клітин, які втратили нервове харчування. Це може відігравати роль у розвитку спазмів.
"Але є деякі докази того, що вітамін D може стимулювати більший ріст периферичних нервів. Чим більше вітаміну D, тим більше зростання; чим більше зростання, тим більше судом" »
Отже, якщо ніхто не знає, що викликає спазми, що ми можемо зробити, щоб запобігти їх? Одна річ, яка явно не працює, незважаючи на заяви, - це магній. Хоча насправді магній впливає на здоров'я м'язів, в 2012 році доктор Гаррісон провів Кокранівський огляд (міжнародно визнане дослідження високого стандарту), присвячений семи випробуванням магнію і спазмів, і виявив, що він не допомагає при нічних спазмах.
Питна вода перед сном може здатися рішенням, але "спортивні напої з електролітами [мінералами], які замінюють втрачений натрій та інші мінерали, можуть бути кращим вибором", - радить Олдос.
"Прийом електролітів може зупинити скорочення м'язів, - говорить він, - він також може врівноважити сигнали від рецепторів і сухожиль, «зменшуючи збудливість мотонейронів». Спортивні напої часто містять багато цукру, тому вибирайте продукти з низьким вмістом цукру.
Якщо судома все-таки виникла, рішення-розтяжка. «Обхопити ногу і підтягнути пальці ніг до себе-це допомагає, - говорить Кеті Кнаптон, Фізіотерапевт з PhysioFast Online.
"Легкий масаж теж може допомогти, але розтяжка повинна бути вашою першою реакцією", додає він.