Сливи - справжнє осередок вітамінів. Корисних для людини речовин тут більше, ніж в яблуках або, наприклад, грушах.
У сливах є і вітаміни РР, і вітаміни С і Е. А ще – цинк, кальцій, мідь, йод, натрій, залізо, фосфор і калій. Вона містить пектини, органічні кислоти, багата харчовими волокнами.
А завдяки вмісту натуральних цукрів слива ще й є природним антидепресантом - тобто користь від сливи є не тільки для тіла, але і для людської психіки.
М'якоть і сік сливи захищають нирки і печінку від токсинів, а також відповідають за профілактику захворювань печінки. Також сливи допомагають при анемії.
Взимку замість свіжої сливи з тією ж метою можна їсти чорнослив і пити настої на основі чорносливу.
Читати такожНавіщо їсти огірки: коли вони рятують і чим шкодять
Слива - завдяки вмісту бору - зміцнює кістки і захищає від остеопорозу, що доведено вченими.
Особливо корисно їсти сливи в постменопаузі.
Слива відповідає за запобігання атеросклерозу і звуження судин. І зрештою захищає від серцевої недостатності, інфаркту та інсультів.
У зливі є унікальні речовини - кумарини: саме вони заважають появі тромбів.
Заодно додавання слив у раціон знижує шкідливий холестерин і нормалізує кров'яний тиск.
Корисні властивості сливи в першу чергу пов'язані з очищенням організму і активізацією роботи шлунково-кишкового тракту.
Калорійність слив (на сто грамів) – усього 42 кілокалорії. При цьому на таку вагу продукту припадає 0,8 грам білків і 0,3 грама жирів. Це дуже ситний продукт завдяки високому вмісту клітковини, який захищає від імпульсивного голоду. Тому сливи часто радять їсти, коли хочуть схуднути – тільки потрібно пам'ятати про важливий нюанс.
Справа в тому, що сто грамів слив містять 9,6 грама вуглеводів. Тому сливи протипоказані при діабеті, а ще – при слабкому шлунку. Відтак перед тим як включати сливи в своє дієтичне меню, краще все ж порадитися з лікарем.
Читати такожЧим корисні абрикоси: властивості, протипоказання і коли їх можна їсти
Протипоказання сливи нечисленні. Їсти сливи не рекомендується людям, у яких:
У сливах багато вітамінів, у них широкий спектр корисних властивостей. Однак, щоб наситити свій організм корисними речовинами за допомогою слив – не варто запихатися сливами. Насправді денна норма сливи - досить скромна: