Систолічна і діастолічна серцева недостатність: в чому різниця

Серце-найважливіший орган в організмі людини / eluniverso.com

Обидва стани небезпечні для життя людини.

Сердечна недостатність виникає, коли серце не може перекачувати кров, достатню для задоволення потреб організму. Серцева недостатність з ураженням лівого шлуночка серця може бути систолічної або діастолічної.

Лівий шлуночок-одна з чотирьох камер серця. Функція лівого шлуночка-перекачувати багату киснем кров по тілу.

Лівостороння або лівошлуночкова серцева недостатність знижує кількість крові, яку лівий шлуночок може перекачувати по тілу, пише Medical News Today.

Лівостороння серцева недостатність може бути систолічною або діастолічною, залежно від того, чи виникає проблема між серцевими скороченнями або під час них. Час буде залежати від того, чи пов'язана проблема з насосної або розслаблюючій функцією серця.

Читати такожЯка їжа найсильніше вдаряє по серцю

Систолічна і діастолічна серцева недостатність

Лівостороння серцева недостатність - найбільш поширений вид серцевої недостатності. Ця форма серцевої недостатності зазвичай виникає в результаті ішемічної хвороби серця, серцевого нападу або тривалого високого кров'яного тиску.

Лівостороння серцева недостатність може викликати задишку, кашель або утруднене дихання, особливо під час фізичної активності.

Систолічна серцева недостатність

Систолічна серцева недостатність виникає, коли лівий шлуночок не може досить сильно скорочуватися при скороченні серця.

З кожним скороченням лівого шлуночка серце перекачує багату киснем кров по всьому тілу.

Якщо лівий шлуночок не може повністю скорочуватися, організм не може отримати необхідну кількість кисню. Недостатнє надходження кисню може привести до симптомів, а також до дисфункції органів.

Діастолічна серцева недостатність

Діастолічна серцева недостатність виникає, коли лівий шлуночок не може належним чином розслабитися між ударами серця.

Лівий шлуночок наповнюється насиченою киснем кров'ю між ударами серця, а потім качає кров по тілу під час серцевого скорочення, також відомого як систола.

Якщо лівий шлуночок не може повністю розслабитися, він не може утримувати необхідну організму кількість крові. Це також може призвести до високого тиску в камерах серця і, в свою чергу, до підвищення тиску в легенях.

Діагностика

Лікарі діагностують систолічну і діастолічну серцеву недостатність, використовуючи одні і ті ж тести.

Діагностика систолічної серцевої недостатності

Лікарі також називають систолічну серцеву недостатність серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду (HFrEF). Фракція викиду-це показник того, скільки крові викачує лівий шлуночок при кожному скороченні.

Американська кардіологічна Асоціація (AHA) зазначає, що в цілому нормальна фракція викиду серця падає між 50% і 70%, в той час як фракція викиду 41-50% знижується на межі можливого. У людини з HFrEF фракція викиду може бути менше 40%.

При діагностиці HFrEF лікар може використовувати ехокардіограму, щоб перевірити відсоток фракції викиду людини.

Ехокардіограма-це тест, який використовує звукові хвилі для формування зображення серця.

Діагностика діастолічної серцевої недостатності

Іноді лікарі називають діастолічну серцеву недостатність серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду (HFpEF). У людини може бути діастолічна серцева недостатність і зберігатися нормальна фракція викиду.

Лівий шлуночок може стати жорстким і товстим, що збільшує тиск в серці або означає, що він може утримувати меншу кількість крові, ніж зазвичай. Однак цей потовщений лівий шлуночок все ще може відкачувати нормальний відсоток крові, яку він приймає.

Лікар також може використовувати ехокардіограму для діагностики HFpEF.

Крім того, медична бригада може використовувати електрокардіограму (ЕКГ) для визначення товщини лівого шлуночка людини. Більш складні методи візуалізації, такі як МРТ серця, можуть допомогти підтвердити це вимірювання.

В рамках діагностичного процесу обох форм лівосторонньої серцевої недостатності лікар, швидше за все, запитає людину про їх симптоми і історії хвороби.

Новини заразКонтакти