Самотність назвали фактором ризику невиліковної хвороби

Ті, хто живе на самоті, на 30% хворіють частіше./ flickr.com/photos/dalbera

Ті, хто живе на самоті, на 30% хворіють частіше.

Численні дослідження в Європі і Азії показали, що відсутність контакту з людиною може бути більш значним фактором ризику, ніж вважалося раніше.

Дослідники вважають, що соціальна ізоляція може мати більший вплив, ніж високий кров'яний тиск, діабет або ожиріння. Дослідження даних майже 22 000 чоловік показало, що ті, хто живе на самоті, на 30% частіше хворіють виснажуючи мозок хворобами.

За інформацією Express.co.uk, провідний автор доктор Рупа Десаї з Університетського коледжу Лондона сказала, що результати можуть мати серйозні наслідки для частоти деменції.

«Це дослідження не проливає світло на те, чому життя на самоті є фактором ризику розвитку деменції, але є кілька правдоподібних пояснень. Це може бути тому, що люди, які живуть одні, відчувають більше самотності або більше стресу, обидва з яких можуть мати несприятливі наслідки для фізичного здоров'я. Або це може бути пов'язано з відсутністю когнітивної стимуляції, яка необхідна для підтримки нервових зв'язків», - каже лікар.

Важливе дослідження, проведене в 2017 році, показало, що повна ліквідація соціальної ізоляції може скоротити кількість випадків деменції приблизно на 5,9 відсотка.

Але новий аналіз, опублікований в Aging Research Reviews, поставив цифру в 8,9 відсотка.

Старший автор, доктор Джорджина Чарльзуорт, сказала: «Під час пандемії Covid-19 самоізоляція була життєво важлива для скорочення поширення вірусу. Пандемія підвищила розуміння того, наскільки важко, практично і емоційно, жити одному, коли це був не наш вибір. Пошук шляхів підтримки когнітивної, соціальної та фізичної активності важливий для нашого благополуччя і зниження ризику недоумства», - зазначає вона.

 

Новини заразКонтакти