Сон необхідний всім нам, щоб жити повноцінним життям. Брак сну може мати довгострокові наслідки для вашого фізичного здоров'я. Кожен третій з нас страждає від поганого сну.
Express.co.uk з'ясував, чому ми прокидаємось посеред ночі і скільки насправді потрібно спати людині.
Можливо, ви чули, що середньостатистичній дорослій людині потрібно близько восьми годин сну щоночі. Але що важливо, мова про вісім годин якісного сну, а не просто лежанні в ліжку.
Деяким з вас може знадобитися трохи більше сну, а деяким - менше, тому важливо знайти те, що вам підходить.
Якщо ви прокидаєтеся втомленим або прокидаєтеся в середині ночі, можливо, вам доведеться збільшити тривалість сну щоночі.
Недолік сну часто викликає втому, запальність і втрату уваги.
Але після кількох ночей без сну ваш мозок може затуманюватися, через що вам важко зосередитися, і ви можете почати виявляти, що це впливає на ваше психічне здоров'я.
Недолік сну також може зробити вас схильним до серйозних захворювань, таких як ожиріння, хвороби серця, високий кров'яний тиск і діабет.
Якщо ви часто прокидаєтеся ночами або виявляєте, що о 3 годині ночі у вас широко розкриті очі, можливо, ви стурбовані. Отже, ось кілька ознак, на які слід звернути увагу:
Якщо ви не висипаєтеся, є тільки один спосіб компенсувати це - більше спати.
Національна британська служба охорони здоров'я заявляє: «Якщо у вас були місяці обмеженого сну, у вас накопичився значний недосип, тож чекайте, що одужання займе декілька тижнів. Починаючи з вихідних, постарайтеся додати додатковий час або два сну за ніч. Для цього потрібно лягти спати, коли ви втомилися, і дозволити своєму тілу розбудити вас вранці. Спочатку очікуйте, що ви будете спати більше 10 годин на добу. Через деякий час тривалість сну поступово зменшиться до нормального рівня ».
Але якщо ви з усіх сил намагаєтеся заснути, «виспатися» може виявитися важче, ніж здається.
Є кілька причин, за якими ви можете прокидатися посеред ночі або щосили намагатися заснути.
Якщо ви виявите, що у вас не виходить заснути, це може означати, що ви були недостатньо активні протягом дня. Обов'язково намагайтеся робити 10 000 кроків щодня.
Необхідно також займатися не менше 150 хвилин в тиждень або здійснювати 75 хвилин активності високої інтенсивності в тиждень.
Дослідження показують, що якщо відкласти телефон, планшет або ноутбук хоча б на півгодини перед сном, це допоможе вам розслабитися.
Рада з питань сну Великобританії заявляє: «Синє світло перешкоджає виробленню мелатоніну, а гаджет стимулює мозок, змушуючи його відчувати себе більш напруженим».
Регулярне вживання занадто великої кількості цукру може стати причиною природного пробудження о 2-3 годині ранку. Надлишок цукру не тільки шкідливий для вашого здоров'я, але і може вплинути на ваш сон. Це тому, що, поки ви спите, рівень цукру в крові падає, тому ваше тіло будить вас, щоб привернути вашу увагу.
Скоротіть кількість штучного цукру в їжі та напоях, щоб спати всю ніч.
Якщо ви відчуваєте себе пригніченим або відчуваєте стрес, це може бути причиною нестачі сну.
У NHS йдеться: «Якщо ви часто лежите без сну, турбуючись про завтрашній день, виділіть час перед сном, щоб скласти список на наступний день. Це допоможе вам заспокоїтися ».
Вам слід міняти матрац кожні сім-вісім років.