Популярне масло визнали не найкориснішим продуктом для здоров'я

Вживання занадто великої кількості насичених жирів може підвищити рівень холестерину / 1zoom.ru

Жири містять дев'ять калорій на грам, що набагато вище, ніж співвідношення вуглеводів або білків.

Кокосове масло часто розглядається як здорова альтернатива вершковому або іншим маслам, що використовуються в кулінарії і випічці. Однак дієтологи вважають, що найкраще обмежити вживання кокосового масла.

Кокосова олія містить близько 90% насичених жирів, що набагато більше, ніж 64% насичених жирів, що містяться у вершковому маслі. Вживання занадто великої кількості насичених жирів може підвищити рівень холестерину, що збільшує ризик серцевих захворювань та інсульту. Також відомо, що кокосова олія підвищує рівень холестерину більшою мірою, ніж інші рослинні олії, такі як оливкова або кунжутна олія, пише Livestrong.com.

Насичені жири тверді при кімнатній температурі і стають рідкими при плавленні. "Подумайте про це, як про те, що воно потрапляє у ваше тіло у вигляді рідини, а потім перетворюється на тверду речовину у ваших артеріях», - говорить Коллін Крістенсон, зареєстрований дієтолог і дієтолог. "По суті, це основа того, чому рекомендується уникати надмірного споживання насичених жирів».

Читати такожЯк правильно використовувати кокосове масло: головні способи

Кокосове масло також є висококалорійним продуктом, а це означає, що якщо ви не споживаєте його в помірних кількостях, воно може викликати збільшення ваги. Жири містять дев'ять калорій на грам, що набагато вище, ніж співвідношення вуглеводів або білків, які містять чотири калорії на грам.

Чому люди думають, що кокосова олія покращує здоров'я серця

Незважаючи на високий вміст насичених жирів, є кілька причин, за якими люди вважають кокосове масло корисним для здоров'я жиром.

Основна причина в тому, що кокосове масло містить Тригліцериди з середньою довжиною ланцюга( MCT), тип жиру, який міститься в кокосовому маслі. Хімічний склад МСТ відрізняється від інших жирів, що означає, що ваше тіло обробляє їх по-іншому. МСТ мають від 6 до 12 атомів вуглецю, що менше, ніж у більш часто зустрічаються довголанцюгових тригліцеридів (ДЦТ) від 12 до 18 атомів вуглецю.

"МСТ можуть перетравлюватися і засвоюватися швидше, ніж інші жири, і тому можуть використовуватися в якості більш безпосереднього джерела енергії», - говорить Меліса Ріфкін, лікар-дієтолог з Нью-Йорка, доктор медичних наук.

«Оскільки вони менш імовірно відкладаються у вигляді жиру через те, як вони перетравлюються і всмоктуються, МСТ менш імовірно впливають на рівень ЛПНЩ (поганого холестерину) в крові», - говорить Ріфкін.

Однак, незважаючи на свої переваги, покупне кокосове масло містить тільки близько 54% MCT, говорить Ріфкін. Крім того, хімічний склад МСТ, що використовуються в дослідженнях, зазвичай відрізняється від хімічного складу кокосового масла.

"Багато масел MCT, що використовуються в клінічних дослідженнях, мають вісім або 10 вуглецевих ланцюгів, тоді як масла в кокосовій олії зазвичай мають 12. Такий склад робить кокосове масло, яке ми використовуємо в кулінарії, дуже відмінним від тих досліджень з використанням масла MCT", - говорить Крістенсен.

Хоча в кокосовій олії є деякі СЦТ, його недостатньо, щоб скористатися їх перевагами для здоров'я і подолати негативні наслідки, пов'язані з високим вмістом насичених жирів.

Кокосова олія допомагає довше відчувати ситість

Хоча кокосове масло може бути не таким корисним продуктом, як думає більшість людей, воно має деякі переваги для здоров'я, а саме його здатність довше зберігати відчуття ситості, що може допомогти з втратою ваги

Жири більш калорійні, ніж більшість продуктів, тому вживання їх під час їжі може допомогти вам залишатися ситим в порівнянні з їжею, багатою вуглеводами. Збільшення споживання MCT також може допомогти приборкати голод.

Однак вам, звичайно, не слід «додавати його до всього, думаючи, що це чарівний жир для схуднення і здоров'я», - говорить Ліза Дефазіо, зареєстрований дієтолог з Каліфорнії.

Більш здорові альтернативи кокосовому маслу

Споживання помірної кількості корисних масел корисно для вас, тому що вони містять незамінні жирні кислоти, які ваше тіло не може виробляти самостійно. У рослинних оліях є три типи жирів:

Щоб вибрати найкорисніше кулінарне масло, вибирайте масло з високим вмістом мононенасичених і поліненасичених жирів і низьким вмістом насичених жирів. Деякі приклади рослинних альтернатив кокосовому маслу включають:

Масло каноли: це масло містить жирні кислоти омега - 3 і омега-6, які можуть допомогти знизити рівень холестерину і полегшити запалення. Масло каноли містить 62% мононенасичених жирів, 32% поліненасичених жирів і 6% насичених жирів.

Оливкова олія першого віджиму: цей жир має високу концентрацію поліфенолів. Поліфеноли є природними антиоксидантами, які, як відомо, зменшують і уповільнюють прогресування певних хронічних захворювань, таких як серцево-судинні або нейродегенеративні захворювання. Оливкова олія містить 77% мононенасичених жирів, 9% поліненасичених жирів і 14% насичених жирів.

Кунжутне масло: це масло з високим вмістом лігнанів, які є поживними речовинами для рослин з антиоксидантними властивостями, що, можливо, знижує ризик хвороби серця і деякі види раку.

Кунжутне масло містить 40% мононенасичені жири, 46% поліненасичених жирів і 14% насичених жирів.

Новини заразКонтакти