Ідея пити оцет через його лікувальні властивості не нова. Принаймні так вважає Кей Алі, зареєстрований дієтолог і старший асоційований член Королівського медичного товариства.
«У Стародавній Греції Гіппократ прописував оцет, змішаний з медом, при різних симптомах, включаючи кашель і застуду", - додає вона.
Насправді, слово оцет походить від латинських слів vinum (вино) і acer (кислий), і, по суті, оцет і є те ж саме: кисле вино.
«У процесі ферментації цукор розщеплюється бактеріями і дріжджами на спирт, і якщо ви продовжите ферментацію, Ви отримаєте оцет», - пояснює Алі. «Ви можете приготувати оцет з багатьох речей-фруктів, овочів і злаків, - але яблучний оцет - найпопулярніший вибір, тому що яблука містять найбільше оцтової кислоти - ключового компонента лікувальних властивостей оцту».
Читати такожСильне алкогольне сп'яніння з похміллям збільшує ризик небезпечного захворювання
У міру того, як ми починаємо більше розуміти, який вплив ферментовані продукти надають на кишечник, і наскільки важлива кишкова флора, також відома як мікробіом, для цілого ряду процесів в організмі, вживання оцту знову стало центром уваги.
Одне японське дослідження показало, що учасники з ожирінням, які приймали щоденну дозу яблучного оцту втрачали більше ваги, ніж група плацебо, хоча втрата була невелика.
"Вважається, що оцтова кислота в оцті може уповільнити розщеплення крохмалю на цукор або підвищити чутливість організму до глюкози", - пояснює Алі. "Коливання цукру в крові впливають на те, наскільки ви голодні, тому його стабілізація може призвести до відчуття ситості».
Однак щоденна доза яблучного оцту не скасовує здорову дієту. Для тривалого схуднення - і пов'язаних з цим переваг - вам необхідно вести здоровий спосіб життя.
7 переваг яблучного оцту
Немає переконливих клінічних доказів того, що яблучний оцет - це засіб від проблем зі здоров'ям кишечника. Однак, чи страждаєте ви запором, симптомами СРК або навіть просто переїдаєте, процес ферментації оцту, який дає йому корисні пребіотики, може допомогти, щоб підтримати здоров'я травної системи, підтримуючи зростання корисних бактерій в кишечнику.
«Антимікробні властивості оцтової кислоти, молочної кислоти, аскорбінової кислоти та яблучної кислоти в оцті руйнують клітинні мембрани непотрібних бактерій, тому було виявлено, що вживання оцту корисно для боротьби з такими організмами, як кишкова паличка, - пояснює Алі.
«Якщо ви заразилися сальмонелою, трохи органічного оцту в склянці води може полегшити розлад шлунка, а якщо ви страждаєте від болю в горлі, полоскання горла оцтом може допомогти вбити будь-які шкідливі бактерії", - додає вона.
Оцтова кислота, зокрема, пов'язана з балансом цукру в крові. Дослідження Американської діабетичної асоціації, в якому тестувалися інсулінорезистентні люди, показало поліпшення чутливості до інсуліну на 19-34% під час прийому їжі з високим вмістом вуглеводів після вживання яблучного сидру (20 мл на 40 мл води).
Навіть якщо ви не хворі на діабет, ви все одно будете у виграші. «У вас можуть виникнути проблеми з високим рівнем цукру в крові, які проявляються у вигляді низької енергії або збільшення ваги приблизно в середині", - говорить Алі.
"Наявні дані свідчать про те, що невелика кількість оцту може допомогти компенсувати ці симптоми - я б рекомендував випивати столову ложку оцту, розведеного теплою водою, безпосередньо перед їжею або під час їжі, щоб заповнити кишечник».
Переваги яблучного оцту в зниженні рівня цукру в крові також пояснюють, чому він вважається природним засобом лікування синдрому полікістозних яєчників.
"Жінки з PCOS, як правило, мають більш високий рівень циркулюючого інсуліну», говорить Алі. «В результаті клітини їх тканин стають менш чутливими до лютеїнізуючого гормону, який контролює овуляцію. Недавні дослідження показали, що жінки з PCOS мають чотири рази більше шансів на розвиток діабету, тому, можливо, саме тому пацієнти з PCOS повідомляють про більш регулярний цикл після вживання оцту».
Є також невелика кількість доказів того, що яблучний оцет може поліпшити рівень холестерину в крові за рахунок зниження холестерину ЛПНЩ (це поганий вид) і тригліцеридів, двох типів жирів, які, як було показано, призводять до накопичення жиру в артеріях і розвиток серцевих захворювань», - пояснює Шортер.
«Також було висловлено припущення, що оцтова кислота може знизити кров'яний тиск, ще один фактор ризику серцевих захворювань».
Ложка яблучного оцту в склянці води може допомогти очистити печінку, стабілізувати рівень цукру в крові і досягти утримання рідини в організмі.
Дослідження показали, що яблучний оцет збільшує відчуття ситості, а також знижує тягу до їжі: дослідження показали, що люди, які приймали оцет з їжею, зменшували денне споживання калорій на 200-275. Інші дослідження, хоча і невеликі, показали, що яблучний оцет може зменшити жир на животі, хоча найкраще він допомагає регулювати рівень цукру в крові.
Пряме вживання дози яблучного оцту (без додавання теплої води) може викликати відчуття печіння в горлі, що є нормальним, але розведення не приносить шкоди. Алі попереджає, що вживання цього напою без води ризикує пошкодити рот, горло або стравохід. Отже, розбавте трохи теплою водою, можливо, додайте трохи меду в стилі Гіппократа, трохи лимона і пийте.