Ви добре харчуєтеся, часто займаєтеся спортом і все ще відчуваєте, що не підтримуєте нормальну вагу? По правді кажучи, гарне харчування і часті вправи - дуже відносне і загальне твердження. Якщо ми будемо чесні з самими собою, то напевно зможемо визнати, що всі ми здатні докласти трохи більше зусиль в обох областях.
Спалювання жиру відбувається, коли ви відмовляєтеся від ваг, знаходите заняття, яке Вам подобається, і починаєте розглядати їжу як паливо, а не як те, що підживлює ваші емоції або займає Ваш час.
Незалежно від того, хто ви і яка у вас освіта, є ймовірність, що одна з цих дев'яти причин може бути причиною того, що ви не худнете:
Якщо ви тренуєтеся, але не худнете, в першу чергу вам слід шукати причину в їжі. Деякі люди зосереджують всю свою енергію на спалюванні калорій, які вони не витрачають на те, щоб подумати про те, що вони вкладають в якості палива. Гарне практичне правило-дотримуватися всіх натуральних цілісних продуктів.
Читати такожСніданки для ефективного схуднення: топ-14
Порада: шукайте продукти, на етикетці яких вказано найменшу кількість інгредієнтів-якщо ви не можете вимовити це слово, ймовірно, це не те, що ви хочете вкладати в свій організм.
Якщо ви уникали вуглеводів, тому що думаєте, що вони роблять вас товстим, можливо, варто переглянути свою думку. Виключення всіх макроелементів зі свого щоденного раціону може викликати у вас почуття знедоленості і схилити до переїдання. Замість цього вживайте корисні складні вуглеводи-наприклад, солодка картопля, коричневий рис, кіноа, овес, горох, квасоля і цільнозерновий хліб. Звичайно, солодке-це нормально, але постійна дієта з простих вуглеводів, таких як цукерки, газовані напої, солодкі солодощі і напівфабрикати з додаванням цукру, не допоможе вам досягти мети по зниженню ваги.
Порада: вживайте крохмалисті вуглеводи, які повільніше перетравлюються і повільніше виділяють глюкозу в кровотік.
Якщо ви вже серйозно змінили свою дієту і все ще не худнете, можливо, ви просто занадто багато їсте. Щоб скинути зайві кілограми, вашому тілу необхідний дефіцит калорій, тобто вам потрібно спалювати більше, ніж споживаєте. При цьому вам також не слід позбавляти себе. Життя-це баланс. Не захоплюйтеся підрахунком калорій або зважуванням кожен день.
Їжте кожного разу, коли ви голодні, і їжте досить повільно, щоб можна було зупинитися перед тим, як насититися. І не бійтеся давати собі "здорові" чіти. У той момент, коли ви починаєте позбавляти себе, ви починаєте відчувати, що щось втрачаєте, і вам хочеться з'їсти більше.
Порада: здорові перекушування протягом дня вбережуть вас від переїдання під час їжі.
Так, кардіо-це необхідна частина вашої тренування. Воно зберігає ваше серце здоровим, прискорює обмін речовин і дає вам гарне потовиділення (ви повинні робити його щодня).
Однак тільки кардіо - або занадто багато-може посилити проблему. Більш тривалі кардіо-тренування, такі як 90-хвилинне перебування на еліптичному тренажері або регулярні пробіжки на 10 км, можуть зруйнувати вашу суху м'язову масу, яка необхідна для підвищення метаболізму і спалювання більшої кількості калорій. Це змушує тіло стати більш орієнтованим на витривалість, накопичуючи енергію у вигляді жиру, щоб забезпечити достатній запас палива, щоб ви могли пробігти всі ці кілометри. Не кажучи вже про те, що це різко збільшує апетит, роблячи вас більш сприйнятливими до непотрібних перекусів або переїдання.
Порада: Дорослі повинні займатися силовими тренуваннями, приділяючи особливу увагу всім основним групам м'язів, два або більше днів на тиждень.
Цей йде рука об руку з номером 4. Якщо ви любите бігати або їздити на велосипеді з причин, не пов'язаних з схудненням, не зупиняйтеся ні в якому разі. Але якщо ви тренуєтеся, але не худнете і ваша основна мета - схуднути, є інші форми вправ, які принесуть набагато більше користі. Кращий спосіб схуднути і наростити м'язову масу - це займатися силовими вправами на додаток до кардіо. Чим вище м'язовий тонус вашого тіла, тим більше жиру ви спалюєте.
Якщо ви ще не готові відмовитися від кардіо-тренувань, спробуйте додати інтервальні тренування, виконуючи короткі серії виснажливих зусиль, змішані зі звичайними тренуваннями. Ці тренування набагато ефективніші для вироблення гормонів, що впливають на впертий жир. Потім почніть додавати в свій розпорядок тренування з обтяженнями.
Порада: вправи з власною вагою, такі як віджимання, присідання і випади, - відмінне місце для початку, щоб допомогти піднятися до фактичної ваги.
Не існує точного рівняння для тренувань і здорового харчування-це питання проб і помилок, щоб з'ясувати, що працює конкретно для вашого тіла. І більше часу, проведеного в тренажерному залі, не завжди означає більш фізичну форму. Якщо ви не спортсмен, бодібілдер або марафонець на тренуваннях, середньостатистичній людині не слід тренуватися більше години в день.
Ваші тренування повинні залежати від інтенсивності, а не від часу. Пам'ятайте про це: чим старанніше ви працюєте, тим коротше повинна бути тривалість тренування.
Порада: проводьте більше часу в тренажерному залі, на заняттях з фітнесу або в домашніх тренуваннях, щоб досягти бажаного ефекту допалювання, який підтримує ваш метаболізм протягом 24-48 годин після цього.
Коли ви дійсно досягаєте допалювання і на наступний день дійсно відчуваєте свою тренування, в ці дні потрібно зосередитися на різних групах м'язів. Або, якщо ви віддаєте перевагу тренувати все своє тіло, встановіть режим тренування, при якому ви один день опрацьовуєте все своє тіло, а на наступний день робите легкі кардіо, розтяжку або повний відпочинок.
Відновлення та відпочинок часто важливіші, ніж сама тренування. Саме в ці періоди ваше тіло фактично спалює жир.
Порада: дайте собі час повністю відновитися, щоб на наступний день ви були готові старанно працювати. Найголовніше, прислухайтеся до свого тіла. Напружте себе, але також дайте цьому трохи любові.
Фізичні вправи-це стрес для вашого тіла. Коли у вас є здоровий баланс між стресом, пов'язаним з фізичними вправами, і часом відновлення, ваше тіло здорове і може втрачати зайвий жир. Проте, якщо ваше тіло не дає достатньо часу для відновлення, це також може бути негативним, оскільки ви почнете виробляти надмірну кількість кортизолу, гормону стресу.
Кортизол одночасно нормальний і важливий при тренуваннях; він бере участь в процесах, які дають вашим м'язам енергію, необхідну для руху. Але коли ваше тіло піддається впливу кортизолу протягом більш тривалих періодів часу, він починає викликати негативні ефекти, такі як утворення впертого жиру в небажаних областях.
Фізичні вправи - не єдиний фактор стресу, який може виробляти надлишок кортизолу. Напружене особисте або професійне життя також може призвести до того, що ваше тіло виробляє занадто багато цього гормону. Коли ви припиняєте тренуватися, ваше тіло перестає виробляти кортизол; тим не менш, може бути не так просто позбутися від психічних стресів, що відбуваються у Вашому житті.
Порада: слідкуйте за своїм психічним та емоційним здоров'ям на додаток до фізичного. Ви повинні прагнути до здоров'я всього тіла.
Ви регулярно займаєтеся спортом і харчуєтеся правильно, але тепер цифри на шкалі не змінюються; ваша втрата ваги зупинилася. Це може статися з безлічі причин, кажуть в клініці Мейо. Якщо ви скорочуєте калорії, ви можете спочатку випробувати швидке зниження ваги, оскільки ваше тіло спалює накопичений глікоген для отримання енергії. Ви можете навіть втратити трохи м'язів разом з жиром. Щоб знову прискорити втрату ваги, вам може знадобитися скоротити більше калорій або збільшити фізичну активність.