Багато людей турбуються про пестициди в харчових продуктах.
Пестициди використовуються для зменшення пошкодження сільськогосподарських культур бур'янами, гризунами, комахами та мікробами. Це збільшує урожай фруктів, овочів та інших культур.
У найширшому сенсі пестициди-це хімічні речовини, які використовуються для боротьби з будь-яким організмом, який може вторгнутися або пошкодити урожай, Продовольчі магазини або будинки.
Оскільки існує багато видів потенційних шкідників, існує кілька видів пестицидів. Ось кілька прикладів:
Інсектицид: зменшують руйнування і зараження зростаючих і зібраних культур комахами і їх яйцями.
Читати такожПестициди в Каховському водосховищі: результати проб води
Гербіциди: також відомі як вбивці бур'янів, вони підвищують врожайність сільськогосподарських культур.
Родентициди: важливі для боротьби зі знищенням і зараженням сільськогосподарських культур паразитами і хворобами, що переносяться гризунами.
Фунгіцид: особливо важливі для захисту зібраного врожаю і насіння від грибкової гнилі.
Ідеальний пестицид знищить свого цільового шкідника, не викликаючи будь-яких несприятливих наслідків для людей, нецільових рослин, тварин і навколишнього середовища.
Найбільш часто використовувані пестициди близькі до цього ідеального стандарту. Однак вони не ідеальні, і їх використання впливає на здоров'я і навколишнє середовище.
Пестициди можуть бути синтетичними, тобто створеними в промислових лабораторіях, або органічними.
Органічні пестициди або біопестициди - це хімічні речовини природного походження, але вони можуть бути відтворені в лабораторіях для використання в органічному землеробстві.
Синтетичні пестициди
Синтетичні пестициди повинні бути стабільними, мати хороший термін зберігання і легко поширюватися.
Вони також розроблені, щоб бути ефективними в боротьбі з шкідниками і мати низьку токсичність для нецільових тварин і навколишнього середовища.
Класи синтетичних пестицидів включають наступні:
Органофосфати: інсектициди, що впливають на нервову систему. Деякі з них були заборонені або обмежені через випадковий токсичний вплив.
Карбамати: інсектициди, які впливають на нервову систему так само, як органофосфати, але менш токсичні, так як їх дія проходить швидше.
Піретроїди: також впливають на нервову систему. Це лабораторний варіант натурального пестициду, який міститься в хризантемах.
Хлорорганічні сполуки: включаючи дихлордифенілтрихлоретан (ДДТ), вони були в значній мірі заборонені або обмежені через негативний вплив на навколишнє середовище.
Неонікотиноїди: інсектициди, що використовуються для обробки листя і дерев. В даний час вони вивчаються Агентством з охорони навколишнього середовища США на предмет повідомлень про ненавмисну шкоду бджолам.
Гліфосат: відомий як продукт під назвою Roundup, цей гербіцид став важливим засобом у вирощуванні генетично модифікованих культур.
В органічному землеробстві використовуються біопестициди або природні хімічні речовини-пестициди, які утворилися в рослинах.
Ось кілька прикладів важливих органічних пестицидів:
Ротенон: інсектицид, який використовується в поєднанні з іншими органічними пестицидами. Він природним чином виробляється як засіб відлякування жуків деякими тропічними рослинами і, як відомо, токсичний для риб.
Мідний купорос: знищує грибки і деякі бур'яни. Хоча він класифікується як біопестицид, він виробляється в промислових масштабах і може бути токсичним для людини і навколишнього середовища у великих кількостях.
Садові масла: відноситься до олійних екстрактів різних рослин з дією проти комах. Вони відрізняються за інгредієнтами та потенційними побічними ефектами. Деякі з них можуть завдати шкоди корисним комахам, таким як бджоли.
Токсин Bt: вироблений бактеріями і ефективний проти декількох видів комах, токсин Bt був введений в деякі типи культур генетично модифікованих організмів (ГМО).
Цей список не є вичерпним, але він ілюструє дві важливі концепції.
По-перше,» органічний «не означає»вільний від пестицидів". Скоріше, це стосується спеціалізованих видів пестицидів, які зустрічаються в природі і використовуються замість синтетичних пестицидів.
По-друге,» натуральний «не означає»нетоксичний". Органічні пестициди також можуть завдати шкоди вашому здоров'ю та навколишньому середовищу.
Щоб зрозуміти, які рівні пестицидів шкідливі, використовуються різні види досліджень.
Деякі приклади включають вимірювання рівнів у людей, які випадково зазнали впливу занадто великої кількості пестицидів, випробування на тваринах і вивчення довгострокового здоров'я людей, які використовують пестициди на своїй роботі.
Ця інформація об'єднується для створення меж безпечного впливу.
Такі організації, як Всесвітня організація охорони здоров'я, Європейське управління з безпеки харчових продуктів, Міністерство сільського господарства США та управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, використовують цю інформацію для створення порогу впливу, який вважається безпечним.
Для цього вони додають додаткову подушку безпеки, встановлюючи порогові значення в 100-1000 разів нижче, ніж LOAEL або NOAEL.
Дотримуючись особливої обережності, нормативні вимоги до використання пестицидів утримують кількість пестицидів у харчових продуктах значно нижче шкідливого рівня.
Всебічний огляд пестицидів у харчових продуктах доступний від Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Одне дослідження показало, що 3% польських яблук містять рівні пестицидів, що перевищують встановлену законом межу безпеки для пестицидів у харчових продуктах.
Однак рівні були недостатньо високими, щоб завдати шкоди навіть дітям.
Рівні пестицидів у продуктах можна знизити шляхом миття, приготування їжі та обробки харчових продуктів.
Одне оглядове дослідження показало, що рівні пестицидів були знижені на 10-80% за допомогою різних методів приготування їжі та обробки харчових продуктів.
Зокрема, миття водопровідною водою (навіть без спеціального мила або миючих засобів) знижує рівень пестицидів на 60-70%.
Існують незаперечні наукові докази того, що вживання великої кількості фруктів і овочів має багато-багато переваг для здоров'я.
Це вірно незалежно від того, чи є продукт органічним або вирощеним традиційним способом, а також генетично модифікованим чи ні.
Деякі люди можуть відмовитися від використання пестицидів через проблеми, пов'язані з навколишнім середовищем або виробничим здоров'ям. Але майте на увазі, що органічний продукт не означає відсутність пестицидів.
Вживання в їжу продуктів місцевого виробництва може принести користь навколишньому середовищу, але це залежить від практики окремої ферми. Якщо ви робите покупки на місцевих фермах, запитайте їх про їх методи боротьби з шкідниками.