Відрижка періодично з'являється у кожної людини. Як зрозуміти, чи небезпечна відрижка і коли вона може сигналізувати про проблеми зі здоров'ям, розібрався Главред.
Про те, як позбутися від неприємних відчуттів в шлунку, викликаних переїданням, читайте в нашому матеріалі: Як прибрати тяжкість в шлунку і підстьобнути травлення.
Відрижка повітрям часто виникає через надлишок газів і повітряних мас в шлунку. Це може статися, коли під час прийому їжі людина заковтує невелику кількість повітря. У нормі відрижка не повинна мати неприємного запаху і перевареної їжі. Якщо вам турбує постійна (більше 1-2 разів) фізіологічна відрижка спробуйте:
Відрижка тухлим яйцем може сигналізувати про серйозні захворювання. До появи неприємного запаху потрібно ставитися серйозно, адже він свідчить про те, що з'їдене довгий час залишається в шлунку і їжа починає гнити. Цей симптом може бути спровокований рядом небезпечних захворювань:
Відрижка може почастішати при рефлюксній хворобі, виразці шлунка, діафрагмальній грижі і захворюваннях печінки і жовчного міхура. При хронічному холециститі спостерігається відрижка гірким. Спровокувати відрижку можуть і деякі захворювання серцево-судинної системи, куріння або неправильно підібрані зубні протези.
Читати такожЛікарі розповіли, який чай не можна пити на голодний шлунок
Якщо відрижка стала проблемою або насторожує вас, можна проконсультуватися з сімейним лікарем і гастроентерологом. Звертатися до фахівців необхідно якщо:
При відрижці повітрям можна погризти сиру моркву або з'їсти яблуко. Допомогти може і розсмоктування шматочка льоду.
Допоможуть зменшити неприємний симптом і трав'яні чаї з мелісою, м'ятою, фенхелем, липою. Стакан козячого молока після кожного прийому їжі здатний прибрати відрижку, проте таке «лікування» потрібно продовжувати 2-3 місяці, щоб воно дало результати.