Нове дослідження визначило, яка погода допомагає схуднути

Температура навколишнього середовища також відіграє роль у метаболізмі під час вправ / woman.rambler.ru

Температура навколишнього середовища також відіграє роль у метаболізмі під час вправ.

Нове дослідження показує, що інтервальні вправи високої інтенсивності можуть допомогти спалити більше жиру, якщо їх виконувати в холодну погоду. Перше в своєму роді дослідження опубліковано в Журналі прикладної фізіології.

Регулярна фізична активність покращує метаболізм споживаних поживних речовин і допомагає регулювати рівень ліпідів (жирів) в крові.

Попередні дослідження показали, що інтервальні тренування високої інтенсивності краще для метаболізму і окислення ліпідів (спалювання жиру), ніж безперервні вправи помірної інтенсивності.

Температура навколишнього середовища також відіграє роль у метаболізмі під час вправ і в стані спокою, але неясно, як температура впливає на рівень ліпідів в крові або метаболізм після їжі на наступний день.

Читати такожФлексітаріанська дієта: схуднення і користь для здоров'я

У новому дослідженні невелика група дорослих добровольців середньої фізичної форми з надмірною вагою брала участь у двох вечірніх заняттях з високоінтенсивними вправами, розділених тижнем. В обох сесіях добровольці виконали 10 одноминутних спринтів на велосипеді з 90% зусиллям. За кожним спринтом слідував 90-секундний відновний період їзди на велосипеді з 30% зусиллям. Наприкінці спринту добровольцям давали можливість охолонути за допомогою повільної їзди на велосипеді або ходьби.

Під час одного тренування навколишня температура була «термонейтральною» і становила приблизно 21 градус. Термонейтральне середовище досить тепле, щоб не змінювати метаболічні процеси. Кімнатна температура під час іншого сеансу була 0 градусів.

Дослідники виміряли температуру шкіри учасників, температуру тіла, частоту серцевих скорочень і кількість кисню, що доставляється до чотириголового м'яза стегна під час обох сеансів. Також реєструвалися рівні глюкози (цукру в крові), кисню і вуглекислого газу, а також швидкість газообміну. Після кожного тренування перед сном добровольці їли батончик, багатий білками і вуглеводами.

Наступного ранку дослідницька група надала учасникам сніданок з високим вмістом жирів, після чого були взяті зразки крові для вимірювання рівнів інсуліну, глюкози і тригліцеридів, а також для розрахунку швидкості окислення ліпідів.

«Це дослідження показало, що вправи високої інтенсивності на холоді збільшують окислення ліпідів на 358% під час тренування в порівнянні з вправами високої інтенсивності в термонейтральному середовищі», - написала дослідницька група.

Однак довгострокові метаболічні реакції після прийому їжі з високим вмістом жирів, включаючи регуляцію цукру в крові, спалювання жиру і рівні тригліцеридів, не зазнали істотних змін після переохолодження.

Новини заразКонтакти