Нерегулярні місячні: коли це привід бігти до лікаря

Зверніться до гінеколога, якщо у вашому циклі відбулися зміни / Pixabay

Зазвичай менструація повинна тривати від двох до семи днів.

За оцінками, від 9% до 14% жінок в якийсь момент свого життя будуть відчувати нерегулярні місячні. Фактично, близько третини звернень до гінеколога пов'язані з цією проблемою.

Звичайна менструація повинна тривати від двох до семи днів і відбуватися кожні 25-35 днів. Нерегулярні місячні-це коли тривалість або частота менструацій порушені, повідомляє Insider.

Ознаки того, що у вас можуть бути нерегулярні місячні, включають:

Важливо: зверніться до гінеколога, якщо у вашому циклі відбулися зміни. Наприклад, якщо ви раптово пропускаєте кілька місяців або у вас йде кровотеча протягом трьох тижнів поспіль, це може вказувати на щось більш серйозне, наприклад, на гормональний дисбаланс або захворювання щитовидної залози.

Хоча вам слід поговорити з гінекологом про будь-які незвичайні зміни менструального циклу, нерегулярні місячні не завжди є приводом для занепокоєння. Насправді, часті винуватці нерегулярних менструацій включають стрес, контроль народжуваності, або коливання ваги.

Читайте такожЯк безпечно відстрочити або пропустити місячні: легкі способи

Ось десять найбільш частих причин нерегулярних менструацій.

1. Стрес

«Коли ви перебуваєте у важкому стресі, ваше тіло втрачає здатність до овуляції і вагітності", - говорить тарані Ширазян, доктор медицини, гінеколог з NYU Langone Health.

Це тому, що стрес впливає на ваш гіпоталамус. Частина мозку, яка допомагає контролювати сон, вашу емоційну реакцію на стрес і викид гормонів, які викликають менструацію.

Чим більше ви відчуваєте стрес - будь то фізичний, наприклад, через хворобу, або психологічний, наприклад, через занепокоєння , - тим вище ваші шанси, що у вас будуть нерегулярні періоди.

Фактично, невелике дослідження 2015 року, в якому брали участь учасники коледжу у віці з високим рівнем стресу, показало, що майже 86% мають нерегулярні менструальні цикли.

2. Розлади харчової поведінки

Розлади харчування, такі як булімія, анорексія або примусове переїдання, піддають ваше тіло фізичному стресу, тим самим впливаючи на гіпоталамус, - говорить Ширазян. «Це може порушити вироблення гормонів під час менструального циклу і викликати нечасті місячні або їх відсутність», - говорить Ерін Хіггінс, доктор медицини, гінеколог клініки Клівленда.

Велике дослідження переїдання і менструальної дисфункції, проведене в 2014 році, показало, що жінки, які повідомляли про переїдання протягом усього життя, частіше страждали аменореєю або відсутністю менструації, ніж жінки без переїдання.

3. Контроль народжуваності

За словами Деніз Джонсон, доктора медицини, акушера-гінеколога з Інституту жіночого здоров'я в UT Health Austin, залежно від типу гормонів у вашому протизаплідному засобі у вас може бути більше або менше кровотеча. Наприклад:

Таблетки з естрогеном і прогестином можуть викликати кров'янисті виділення між курсами або нерегулярні кровотечі протягом перших кількох місяців.

Методи, що містять тільки прогестин, такі як міні-таблетки, ін'єкції або імплантати, витончать слизову оболонку матки, що призведе до зменшення кровотеч або повної відсутності менструації. Це також може викликати кров'янисті виділення.

Мідна ВМС спочатку може викликати рясні місячні або кров'янисті виділення між менструаціями.

Гормональні (прогестеронові) ВМЗ можуть викликати кров'янисті виділення між менструаціями протягом перших трьох-шести місяців, а потім легкі або відсутні менструації.

4. Ендометріоз

Ендометріоз-це захворювання, при якому надлишок тканини розростається за межі матки.

Тому, коли приходить час менструації, ваше тіло втрачає більше тканин, що часто призводить до більш тривалих і важких менструацій, які наступають частіше (менше 28 днів між менструаціями). У вас також можуть бути кров'янисті виділення між менструаціями.

Ендометріоз також зазвичай супроводжується гострим, колючим або ниючим болем, особливо в нижній частині живота, тазу і попереку.

5. Неконтрольований діабет

Коли стан неконтрольований, тобто у вас занадто високий рівень цукру в крові, ви можете відчувати нерегулярну і ненормальну овуляцію, що призводить до гормональних збоїв і нерегулярних менструацій.

6. Запальне захворювання органів малого таза

Запальне захворювання органів малого таза, або ВЗОМТ, являє собою інфекцію жіночих репродуктивних органів, таких як матка, маткові труби і яєчники.

"Запалена тканина може викликати нечасті кровотечі і болі в нижній частині живота або тазу", - говорить Джонсон.

Інші побічні ефекти ВЗОМТ включають аномальні виділення, лихоманку і біль під час статевого акту і сечовипускання. Зверніться до гінеколога, якщо у вас виникнуть будь-які з цих симптомів.

7. Поліпи або міоми матки

Поліпи і міоми матки - це розростання на внутрішній стінці матки.

За словами Джонсон, поліпи, якими страждають 24% жінок протягом життя, можуть мати розмір від декількох міліметрів до декількох сантиметрів і можуть викликати кров'янисті виділення.

Примітка: поліпи зазвичай доброякісні, і якщо вони маленькі, вони можуть розсмоктатися самостійно. Однак великі нарости можуть бути злоякісними або призвести до раку, і в цьому випадку ваш лікар, швидше за все, видалить поліпи. Рак поліпів у людей в пременопаузі зустрічається нечасто.

Тим часом, міома, яку від 20% до 80% жінок розвинуться в репродуктивному віці, може викликати рясні або незвично довгі менструальні цикли. Але, на відміну від поліпів, міома менш імовірно призводить до раку.

8. Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)

СПКЯ-це гормональне захворювання, яке викликає рівень гормону андрогену вище середнього. Це може запобігти овуляції, що призведе до пропущених або нерегулярних менструацій.

Інші симптоми включають СПКЯ:

9. Деякі ліки

Деякі ліки можуть викликати посилення або частоту кровотеч під час менструального циклу. Це включає:

10. Рак матки або шийки матки

"Рак матки або шийки матки зазвичай викликає більш часті менструальні кровотечі або кров'янисті виділення", - говорить Джонсон. Нерегулярна кровотеча може бути викликана ураженням шийки матки (рак шийки матки) або надмірним ростом клітин в матці (рак матки). Але якщо у вас нерегулярна кровотеча, швидше за все, вона викликана якоюсь іншою доброякісною проблемою, а не раком,-говорить Джонсон.

Примітка: рак матки частіше зустрічається у жінок в перименопаузі / постменопаузі. Вакцинація та відповідний скринінг з мазком Папаніколау - найкраща профілактика раку шийки матки.

Фактори ризику раку шийки матки включають:

Новини заразКонтакти